اخرین دفاعیات متهم به قتل اتنا اصلانی در اردبیل

اخرین دفاعیات متهم به قتل اتنا اصلانی دردادگاه  اردبیل

The last defense of accused killer of Atena Aslan in Ardebil 

ایرکانیوز- irca news- یکشنبه 27 اوت 2017 – 6 شهریور 96

 

atena aslani - motahammotam atena aslani

نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات فرد مظنون به قتل آتنا اصلانی  دختر هفت ساله ساکن پارس‌آباد، صبح شنبه ۴ شهریور، در دادگاه کیفری یک استان اردبیل به شکل غیرعلنی برگزار شد.  ناصر عتباتی، دادستان پرونده، ناضر عتباتی غیر علنی بودن  این محاکمه به دلیل «پاره‌ای از مسائل پرونده» اعلام کرد .

به گزارش خبرگزاری میزان متهم در همین جلسه آخرین دفاعیات خود را ارائه داد و قرار است قاضی پرونده تا پایان هفته حکم خود را صادر کند.

دادستان کیفری اردبیل با بیان اینکه «همه قرائن و شواهد علیه متهم است» تاکید کرد که «رای نهایی در سریعترین زمان ممکن صادر خواهد شد.»

پیش از این رئیس‌کل دادگستری استان اردبیل گفته بود که متهم به قتل آتنا اعتراف کرده و این دادگستری با اولویت بالا رسیدگی به پرونده را آغاز می کند. با این وجود مدتی پس از دستگیری متهم ادعا کرد که «تحت فشار» اعتراف کرده است.

اواخر خرداد ماه سال جاری آتنا اصلانی، دختربچه ۷ ساله در پارس آباد اردبیل ناپدید شد. انتشار عکس و خبر گم شدن او در فضای مجازی و به ویژه تلگرام، موجب شد که این اتفاق ابعاد رسانه‌ای وسیعی به خود بگیرد. نهایتا روز ۱۹ تیر ماه پلیس ایران پیکر بی جان آتنا را در خانه مظنونی که پیش‌تر بازداشت شده بود پیدا کرد. تنا اصلانی در ۲۸ خرداد پس از تجاوز به قتل رسید و جسد او ۲۰ روز بعد در پارکینگ مغازه فرد مظنون به قتل پیدا شد. خبرگزاری‌های ایران نام فرد مظنون را «اسماعیل» اعلام کرده‌اند.

پزشکی قانونی بعد از کالبدشکافی تایید کرد که کودک پیش از آنکه کشته شود مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *