افزایش تنش در روابط مسکو- روسیه خواستار کاهش تعداد دیپلماتهای آمریکایی شد.

افزایش تنش در روابط مسکو-  روسیه خواستار کاهش تعداد دیپلماتهای آمریکایی  شد.
مسکو خواستار کاهش اعضای سفارت امریکا از 1100 نفر به 455 نفر شده است .
ایرکانیوز_ irca News- اخبار ایرانیان کانادا _
 
Russia orders US to cut diplomat numbers after more sanctions imposed
Moscow tells the US to reduce the number of diplomats and embassy staff to 455 – there are believed to be currently about 1,100.
روسیه اخراج دیپلماتهای خود از امریکا در اخرین روزهای اوباما را بعداز قریب به 7 ماه  با اخراج دیپلماتهای امریکا پاسخ داد.
وزارت خارجه روسیه به سفارت آمریکا دستور داده تعداد دیپلماتهایش را از میزان فعلی به 455 نفر کاهش دهد.
 
روسیه همچنین دسترسی سفارت آمریکا به بعضی از ساختمانهایش را نیز محدود کرده است.
 
وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد کاهش تعداد دیپلمات‌های آمریکایی و محدود شدن دسترسی سفارتخانه واشنگتن در مسکو به برخی ساختمان‌های آن، در واکنش به تصویب طرح تحریم‌های ضد روسی در مجلس سنای ایالات متحده است.
یک مقام وزارت امور خارجه روسیه پیش از این گفته بود که در صورت امضای قانون تحریم های ضدروسی از سوی ترامپ، مسکو به عنوان یکی از تدابیر 35 دیپلمات آمریکایی را اخراج خواهد کرد.
 
وی افزود: روسیه ممکن است مجموعه ویلایی سفارت آمریکا در منطقه «سربریانی بور» در نزدیک مسکو را نیز توقیف کند. زیرا تحریم های جدید ضدروسی بازپس گرفتن املاک دیپلماتیک روسیه در واشنگتن و نیویورک را غیرممکن خواهد کرد.
 
قانونگذاران آمریکایی اخیرا طرحی جامع را برای اعمال تحریمهای شدیدتر علیه ایران، روسیه و کره شمالی به تصویب رساندند. این درحالیست که کاخ سفید درباره تحریمها علیه مسکو چندان تمایلی ندارد و احتمال وتوی این طرح از سوی دونالد ترامپ وجود دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *