ایران را از روی نقشه محو می کنیم! نماینده مجلس اذربایجان (شوروی سابق )

یک نماینده مجلس جمهوری آذربایجان دیروز طی نطقی در مجلس این کشور ، جمهوری اسلامی ایران را تهدید کرد.

اخبار ایرانیان کانادا-irca.news- یکشنبه 1 ژانویه 2016- 12 دی 95
وب سایت روزنامه ” دیلی صباح ” ترکیه، “قدرت حسین قلی اف” نماینده مجلس آذربایجان دیروز در واکنش به حواشی سفر اخیر “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر اسراییل به آذربایجان گفت  مقامات جمهوری اسلامی ایران حق ندارند با مداخله در امور داخلی آذربایجان به روابط رو به توسعه کشورش با اسراییل اعتراض کنند، گفت دولت باکو باید به تهدیدهای جمهوری اسلامی ایران در این باره واکنش نشان دهد.

نتانیاهو روز 13 دسامبر  سفری 7 ساعته به جمهوری آذربایجان داشت و  با الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان چند سند و یادداشت تفاهم  منجمله فروش 5 میلیارد دلار اسلحه   به امضا رساند.
netanyahu-aliv
در هفته های اخیر برخی دیپلمات ها، نمایندگان مجلس و روحانیون و ائمه جمعه در ایران به این سفر واکنش نشان داده و به آن اعتراض کرده اند.

حسین قلی اف روز جمعه در سخنان خود در پارلمان آذربایجان با ادعای اینکه در روزهای گذشته واکنش های تهدید آمیزی از سوی برخی مقامات ایرانی در رابطه با سفر اخیر نتانیاهو به باکو دیده می شود، گفت دولت باکو باید نسبت به این واکنش ها بی تفاوت نباشد و به آنها پاسخ مناسب بدهد.

او تهدید کرد: موضع تهاجمی اخیر جمهوری اسلامی ایران نسبت به جمهوری آذربایجان می تواند عقب وخیمی در پی داشته باشد.

نماینده مجلس جمهوری آذربایجان  گفت: اگر ایران جرات حمله به جمهوری آذربایجان را به خود بدهد، این کشور (ایران) از روی نقشه محو شده و به جای آن 5 کشور جدید تاسیس خواهد شد!”

پس از سخنان حسین قلی اف ، رییس مجلس جمهوری آذربایجان در واکنش به اظهارات او گفت: ایران هرگر قادر به دخالت در امور داخلی این کشور نخواهد بود.

اوکتای اسداف -
اوکتای اسداف –

“اوکتای اسداف” رییس مجلس آذربایجان گفت: کشورش هرگز به سفر اخیر رییس جمهوری اسلامی ایران به ارمنستان اعتراضی نکرده است و دو کشور باید به یکدیگر احترام بگذارند

دولت ارمنستان میگوید جمهوری اذربایجان از هواپیماهای بدون سرنشین اسراییلی بر علیه مواضع ارامنه در قراباغ استفاده می کند .

 

One thought on “ایران را از روی نقشه محو می کنیم! نماینده مجلس اذربایجان (شوروی سابق )

  • فوریه 4, 2017 at 11:25 ب.ظ
    Permalink

    خبر بامزه ای بود. راستی جناب قلیوف جنسشون رو از کدوم پارک تهیه می کنند؟

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *