شعر در رگهای چوب -نمایشگاه ستاره امین اللهی در تهران

مجسمه‌های کاربردی هنرمند مقیم کانادا «ستاره امین‌الهی» عصر جمعه هشتم بهمن ماه در گالری مژده رونمایی می‌شود.

اخبار ایرانیان کانادا-Irca News- سه شنبه 24 ژانویه 2017- 5 بهمن 95

Setareh Aminollahi poetry in wood Pores  exhibition in Tehran

ایلنا -شعر در رگ‌های چوب» عنوان این نمایشگاه است که امین‌الهی تعداد 7 مجسمه کاربردی با جنس چوب در ابعاد مختلف را در معرض نمایش قرار می‌دهد. به خاطر زیبایی بافت چوب وی کمتر از رنگ در این آثار بهره گرفته اما در بعضی از کارها قسمتی از کار رنگ شده و یا بخشی از کار را ورق طلا کشیده است.

setare chob

او حدود 7 سال است روی آثار این نمایشگاه متمرکز بوده و با حجم و عملکرد بخشیدن به حروف و کلمات فارسی مجسمه‌هایی کاربردی را می‌سازد که هریک با نمایش حروف یا کلمه‌ای ملهم از شعری هستند که هنرمند خود آن را سروده است.

در نگاه اول هریک از مجسمه‌ها در این نمایشگاه  تنها یک مجسمه‌اند اما بعد پنهانی آن‌ها عملکردشان است که هرکدام از آن‌ها کارایی خاصی دارند و می‌توانند به عنوان میز، صندلی، کمد و نیمکت استفاده شوند.

ستاره امین‌الهی متولد 1358 است، او پس از اتمام تحصیلات معماری در ایران به فرانسه رفت و دومین مدرک کارشناسی ارشد خود را از مدرسه معماری پاریس لویلت دریافت کرد. وی پس از تجربه کار در دفاتر معماری از فرانسه به کانادا رفت. او بیش از سه سال است که در ونکوور کانادا ساکن است. امین‌الهی شرکت در چهار نمایشگاه گروهی در ایران را در کارنامه هنری خود دارد و  نمایشگاه «شعر در رگ‌های چوب» اولین نمایشگاه انفرادی وی محسوب می‌شود.

نمایشگاه مجسمه‌های کاربردی ستاره امین‌الهی تا 18 بهمن ماه در گالری مژده برپا خواهد بود و علاقمندان می‌توانند از این نمایشگاه یکشنبه تا پنج‌شنبه ساعات 11 تا 18  و جمعه‌ها ساعات 16 تا ۲0 در گالری مژده به نشانی سعادت‌آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان ۱۸ شرقی، پلاک۲۷، زنگ یک دیدن نمایند.setaeh chob2

 https://goo.gl/fFHl7z

Iranian Canada News

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *