صدور حکم بدوی برای متهم دستگیر شده ایرانی کانادایی تیم‌ هسته‌ای

* حکم عبدالرسول دری اصفهانی ( ایرانی کانادایی انگلیسی )به جرم جاسوسی در تیم هسته ای در دادگاه اولیه صادر شد
موضوع بازداشت خانگی موسوی کروبی رهنورد  در شورای امنیت
ایرکانیوز- اخبار ایرانیان کانادا – چهارشنبه 31 مه 2017- 11 خرداد 96
judge ordered on   Dari Isfahani ( Iranian Canadian , UK
citizen ) on  charge of espionage in 5+1 talks
ezhei
محسنی اژه ای امروز در113 مین مصاحبه خبری سخنگوی قوه قضاییه گفت در خصوص محاکمه متهم دستگیر شده تیم هسته‌ای گفت: در دادگاه بدوی برای این متهم حکم صادر شده و قابل اعتراض است و حبس هم در آن وجود دارد اما چون بدوی است، قادر به بیان جزئیات آن نیستم.
isfahani
اژه ای در مورد رفع بازداشت خانگی ( موسوی – کروبی – رهنورد) نیز گفت
راه حل مسئله حصر در شورای امنیت ملی است
محسنی اژه‌ای در واکنش به سخنان نوبخت پیرامون مصوبه شورای عالی امنیت ملی در مورد حصر، گفت: شورای عالی امنیت ملی پس از گذشت چندماه از فتنه ۸۸، در بهمن ماه ۸۹ مصوبه حصر را انجام داده است.
وی افزود: شورای عالی امنیت ملی پس از همه تلاش‌ها در مورد کسانی که دیکتاتورانه خلاف قانون عمل کردند، حصر را انجام داد و تا زمانی که این مصوبه به قوت خود باقی است، همه باید تابع آن باشند به آقای نوبخت هم می‌گویم که به آقایان توصیه کنند که این راهش نیست و باید در همان شورا در مورد آن صحبت شود.
mosavi -karobi -rahnavard
وی در خصوص آخرین وضعیت پرونده
و همچنین پرونده دستگیری برخی از مدیران تلگرامی گفت: پرونده دانیال زاده همچنان در دادسراست و برای هشت مدیر تلگرامی کیفر خواست صادر و شش نفر نیز در بازداشت هستند.
وی در پاسخ به سؤال دیگری دربارهٔ بازداشت مدیران کانال‌های تلگرامی گفت: در خصوص پرونده یکی از سایت‌هایی که از خارج از کشور مسائل مجرمانه‌ای را مطرح می‌کرد هم‌اکنون چند نفر بازداشت شده و در حبس به سر می‌برند.
به گفته معاون اول قوه‌قضاییه در این پرونده از قبل ۵ نفر دستگیر شده بودند و اخیراً نیز دو نفر بازداشت شدند که پرونده آنها هنوز به دادگاه نرفته است و در حال تحقیقات مقدماتی است.
دستگیری یک جاسوس در دفتر مشاور رئیس جمهور
محسنی اژه‌ای در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه شنیده شده، یکی از مرتبطین آقای حسام‌الدین آشنا به اتهام جاسوسی توسط وزارت اطلاعات دستگیر شده، آیا این بازداشت را تأیید می‌کنید و آیا این متهم در اختیار قوه قضائیه قرار گرفته است؟ گفت: وزارت اطلاعات و یا اطلاعات سپاه با حکم قضایی اعم از قاضی یا دادستانی بازداشتی را انجام می‌دهد و از سویی ممکن است فردی هم از سوی قوه قضائیه در اختیار وزارت اطلاعات قرار بگیرد. فردی توسط وزارت اطلاعات پیرامون اتهام مذکور دستگیر شده و در خصوص ارتباط با محل کار این فرد اطلاعاتی مشخص وجود دارد.
وی افزود: اما ممکن است فردی در محل کار خود دستگیر شود اما ارتباطی با فرد کناری خود نداشته باشد. با این حال فردی با این اتهامات و جزییات دستگیر شده است و اطلاعات بیشتر در حال جمع‌آوری است.
وی در خصوص رسیدگی به پرونده فردی که به ریس جمهور هشدار اعلان جنگ داده بود، گفت: محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در خصوص تهدید رئیس‌جمهور توسط یک نفر در شبکه توئیتر گفت: تهدید و توهین جرم است و اگر چنانچه توهین و یا تهدید به سبب سمت صاحب سمت باشد رسیدگی به آن وظیفه مدعی‌العموم است و در غیر این صورت نیازمند به شاکی خصوصی است.
سخنگوی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: لذا اگر کسی به عنوان رئیس‌جمهور توهین کند مدعی‌العموم حتماً باید وی را تحت تعقیب قرار دهد و چنانچه شناسایی وی سخت باشد می‌تواند از وزارت اطلاعات کمک بگیرد که نمونه‌های فراوانی داشتیم که با همکاری با وزارت اطلاعات فرد توهین کننده به رئیس‌جمهور تحت تعقیب قرار گرفت، شناسایی شد و حکم هم برایش صادر شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *