لنین مونورو پیروز انتخابات ریاست جمهوری اکوادر- نفس راحت اسانژ در سفارتخانه

اخبار ایرانیان کانادا_irca News- دوشنبه 3 اوریل 2017- 14 فروردین 96
 
Ecuadorian choose a leftist than a conservative in Presidential election
Lenin Moreno bucks recent Latin America trend towards conservative presidential candidates
ایرکانیوز -کمیسیون انتخابات اکوادور اعلام کرد لنین مورنو، نامزد حزب سوسیالیست حاکم موفق شده است با اختلاف اندک در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری با کسب 51/7 درصد آرا پیروز شود. نامزد محافظه کار «گیرمو لاسو»  که خودش را پیروز انتخابات می داند نتایج این انتخابات را به چالش کشیده و خواستار بازشماری آرا شده است.
وی از هوادارانش  خواست که  به خیابان های «سن فرانسیسکو دو کیتو» پایتخت این کشور  بیایند .گزارش ها حاکی از درگیری مردم معترض به نتایج انتخابات با نیروهای پلیس است.

بر اساس شمارش اولیه آرا، «لنین مورنو» نامزد سوسیالیست و معاون اول سابق رئیس جمهور رافائل کورئا پیروز دور دوم انتخابات است.

ecuduar -protest

پیروزی لنین مورنو، می‌تواند بعنوان کمکی برای جولیان آسانژ، موسس وبسایت افشاگر ویکی لیکس باشد چراکه گیلرمو لاسو، کاندیدای محافظه کار قول داده بود اگر در انتخابات پیروز شود، آسانژ را از سفارت کشورش در لندن بیرون کند.asange ecuvadur

پیروزی مورنو در انتخابات ریاست جمهوری اکوادور حتی می تواند به ایجاد بهترین موقعیت برای یک جنبش چپ گرا در آمریکای لاتین کمک کند. د.

نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری چپ گرای ونزوئلا در پیامی توئیتری مراتب تبریک خود را به مورنو اعلام کرد.

مورنو موفق شد با کسب 1 / 51 درصد آرا در مقابل 9 / 48 درصد آرای کسب شده از سوی لاسو در انتخابات پیروز شود؛ 95 درصد آرای این انتخابات شمارش شده است. دور نخست این انتخابات در فوریه سال جاری میلادی برگزار شده بود.

Iranian Canada News

https://goo.gl/4Wodmt

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *