مصطفی عزیزی نویسنده و تهیه کننده تلویزیونی از زندان آزاد شد

ازادی مصطفی عزیزی بعداز یکسال زندان در مراجعت از کانادا
ایرکانیوز – به نقل از کمپین دفا ع اززندانیان سیاسی و مدنی – شنبه 9 آوریل 2016 – 20 فروردین 95

خوشبختانه مصطفی عزیزی

مصطفی عزیزی» نویسنده و تهیه‌ کننده سابق تلویزیون دولتی ایران و زندانی محبوس در بند هشت سالن هفت زندان اوین با مشمول قرار گرفتن عفو خامنه ای به مناسبت روز تولد حضرت فاطمه و جمهوری اسلامی همراه با 1059 از زندان آژاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «مصطفی عزیزی» پیش تردر روز شنبه ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۴ به همراه چند تن از زندانیان دیگر به مرخصی نوروزی اعزام شده بود و با پایان دوران مرخصی، روز یکشنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۵ به زندان بازگشت.
خانواده این زندانی سیاسی طی گفتگویی با «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» از مشمول شدن عفو رهبری در خصوص وی و آزادی نامبرده در دقایقی پیش خبر دادند.

«مصطفی عزیزی» از ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۳ در زندان اوین به سر می‌برد، وی پس از تحمل حدود یک ماه انفرادی در بند دو الف زیر نظر سپاه پاسداران، اواسط اسفند ماه سال گذشته به بند هشت سالن هفت زندان اوین منتقل شد.

دادگاه رسیدگی به پرونده نامبرده پیش تر در روز دوشنبه ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۱۵دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی «ابولقاسم صلواتی» برگزار و وی به ۸ سال زندان محکوم شد.

اتهامات انتسابی وی اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور (در داخل و خارج) ۵ سال، اقدام علیه امنیت ملی (سایبری) ۱ سال ، و توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی ۲ سال ذکر شده بود.

حکم ۸ سال زندان «مصطفی عزیزی» پس از بررسی مجدد در شعبه‌ی‌ ۵۴ دادگاه تجدیدنظر انقلاب تهران به ریاست قاضی «پورعرب»، به ۳ سال حبس و جزای نقدی تقلیل یافت که طبق ماده‌ی ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی و با تجمیع جرائم حداکثر ۲ سال از این حکم قابلیت اجرا بود.
هم‌چنین در این دادگاه که در ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۴ تشکیل شد نامبرده به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور”، به پرداخت جزای نقدی محکوم گردید.
عزیزی مقیم کشور کاناداست. او یک ماه پس از بازگشت به ایران برای دیدار با خانواده‌اش، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.
وی تهیه‌ کننده سابق تلویزیون جمهوری اسلامی ایران، عضو آسیفای بین‌المللی (انجمن بین‌المللی سازندگان و دوست‌داران فیلم‌های انیمیشن) بوده و به مدت چهار سال مدیر‌عامل آسیفای ایران بوده است.
«مصطفی عزیزی» از سال ۱۳۶۵، نویسنده و سردبیر برنامه‌های علمی و آموزشی رادیو ایران بود. سال ۱۳۶۹ به تلویزیون رفت و مدیر واحد انیمیشن کامپیوتری شد. مدیریت گروه مهندسی نرم‌افزار صدا و سیما هم در آن زمان بر عهده او بود. همکاری او با تلویزیون به عنوان تهیه‌کننده نیز از همین زمان آغاز شد.
او در دهه‌ ۷۰ و ۸۰ خورشیدی، مسابقه‌ «تلاش» و مجموعه‌ تلویزیونی «مسافر» و «راه بی‌پایان» را برای تلویزیون دولتی ایران تهیه کرد که از برنامه‌های پربیننده‌ آن زمان بودند.

خامنه ای به مناسبت روز میلاد حضرت زهرا (س) با عفو یا تخفیف مجازات محکومان موافقت کرد.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ و به نقل از فرهنگ کده ، ایت الله خامنه ای در پاسخ به درخواست آیت‌الله آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضاییه، به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا و در آستانه ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی ایران با شرایط و ضوابط عفو یا تخفیف مجازات محکومانی که محکومیت آنان تا تاریخ ۲۴ / ۱ / ۹۵ قطعیت یافته و واجد شرایط استفاده از عفو یا تخفیف مجازات تشخیص داده می‌شوند، موافقت کردند.

اخبار ایرانیان کانادا Iranian Canadian news

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *