نمایش مستند “انتهای خیابان پاستور ” در تورنتو

مستند <انتهای خیابان پاستور> به کانادا رسید

At the end of Pastor St. – a documentary on Iran presidential election 2013

انتهای خیابان پاستور

ایرکانیوز- irca news- اخبار ایرانیان کانادا _ یکشنبه 11 جون 2017 – 21 خرداد 96

مستند «انتهای خیابان پاستور» در شهرهای تورنتو و مونترال کانادا به نمایش درمی‌آید.

به گزارش ایسنا، این مستند که توسط جعفر محمدی و محسن خان جهانی ساخته شده است، نگاهی دارد به انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری و حاشیه‌ها آن و با نامزدهای ریاست جمهوری آن دوره حسن روحانی، علی اکبر ولایتی، محسن رضایی، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، محمد غرضی، غلامعلی حداد عادل و محمدرضا عارف همراه می‌شود و سعی در ثبت تصاویر متفاوتی از آن‎ها دارد.

این فیلم در دانشگاه تورنتو ساختمان «اویزی» روز ۱۷ جون (27 خرداد ماه) ساعت ۱۸  اکران می‌شود و به زودی نیز در شهر مونترال کانادا به نمایش در می‌آید.

خان‌جهانی درباره ساخت «انتهای خیابان پاستور» نوشته‌ است:«مستند انتهای خیابان پاستور را در سال ۹۲ و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ساختم تا یکی از مهم‌ترین انتخابات ریاست جمهوری را در تاریخ سیاسی ایران، ثبت تاریخی کنم البته بدون جانبداری چون قرار نبود مستند تبلیغاتی بسازم . من یک مستندساز هستم و خودم را یک سیاست‌مدار نمی‌دانم، بنابراین این فیلمم هم مانند مستند قبلی «صندلی ۲۵۷» به نظرم سیاسی نیست و یک مستند اجتماعی است.
این اتفاق؛ انتخابات، بخشی از جامعه ماست که در آن مقطع زمانی اتفاق افتاده‌است و من سعی کردم علاوه بر ثبت تاریخی، بدون قضاوت با چهار نامزد ریاست جمهوری همراه شوم و قضاوت و نتیجه آن را به مخاطب واگذار کنم. حالا در آستانه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری،علاقه‌مندان سینمای مستند را دعوت می‌کنم تا به تماشای مستندی بنشینند که چهار سال قبل در تب و تاب انتخاباتی مهم ساخته شد.»

مستند «انتهای خیابان پاستور» این روزها در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *