وزیر دادگستری پورمحمدی : کانادا در مورد استرداد محمود خاوری همکاری نمی کند

وزیر دادگستری ایران امروز یک‌بار دیگر تاکید کرد که دولت کانادا برای بازگرداندن محمودرضا خاوری، همکاری‌های لازم را انجام نمی‌‌دهد و ابراز امیدواری کرد در آینده اتفاق تازه‌ای رخ دهد.
ایرکانیوز به نقل از ایسنا – 8 جون 2016- 19 خرداد 95

IRan justice Minister: Canada lack of cooperation for the return of Mahmoud Khavari
pourmohammadi
مصطفی پورمحمدی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه همکاری وزارت دادگستری و وزارت علوم در جمع خبرنگاران در پاسخ به ایسنا درباره‌ اینکه آیا برای بازگرداندن خاوری به کشور اتفاق تازه‌ای افتاده است گفت: خیر، کشور کانادا همکاری لازم را برای بازگرداندن وی با ما ندارد و امیدواریم در آینده اتفاق تازه‌ای رخ دهد.

وی با بیان اینکه ما با نزدیک 50 کشور توافقنامه در زمینه استرداد مجرمین و محکومین داریم گفت: سال گذشته جزو بهترین سال ‌هایی بود که ما در زمینه انتقال محکومین داشتیم و از ابتدای امسال تاکنون بیش از 60 الی 70 محکوم را منتقل کرده‌ایم.
مصطفی پورمحمدی گقت از ابتدای امسال تاکنون، بیش از ۶۰ الی ۷۰ محکوم را بر اساس قوانین استرداد مجرمین منتقل کرده‌اند

محمودرضا خاوری در مهر ماه سال ۹۰ از مقام مدیریت عامل بانک ملی ایران به بهانه «مشکلات عصبی حادث‌شده و بیماری مزمن» استعفا و به کانادا گریخت .
او از متهمان اصلی‌ پرونده جنجالی موسوم به «اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی » در ایران بود که شهریور سال ۹۰، با فرار ب به کانادا، جنجالی شد. محمود رضا حاوری شهروند کانادا شده است . شنیده می شود دولت محافظه کار هارپر به خاوری در ازای تبادل اطلاعاتی با سازمان امنیت و پلیس کانادا ، عدم استرداد وی را تضمین کرده است . حیسون کنی وزیر مهاجرت وقت گفته بود که نمی تواند دراین مورد کمکی بکند .
علی احساسی نماینده فعلی لیبرال از ویلودیل که محمود خاوری در ان محله خانه داشت ، در ان سالها بشدت در مورد پاسخگویی دولت محافظه کار کانادا پیگیری بود ولی از زمان نماینده شدن و به قدرت رسیدن دولت لیبرال در این مورد سکوت کامل اختیار کرده است .

اخبار ایرانیان کانادا Iranian Canadian news

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *