4 تروریست در جنوب بارسلونا کشته شدند

4 تروریست در جنوب بارسلونا کشته شدند/ تلفات  حمله تروریستی با ون به شهروندان در منطقه توریستی لاس رامبلاس  13 کشته و 100 مجروح  رسید- نخست وزیر کانادا عملیات ترور را محکوم کرد
ایرکانیوز-irca news- اخبار ایرانیان کانادا – پنج شنبه 17 اوت 2017 – 26 مرداد 96

Barcelona attack: police shoot dead four terror suspects in Cambrils after van crashes into crowd at Las Ramblas, killing 13

یک دستگاه خودرو ون سفید رنگ به عابران پیاده در مرکز شهر بارسلون در  زد، که منجر به دست‌کم ۱۳ کشته و زخمی شدن 100 نفر شد.

 پلیس اسپانیا در پیامی در توئیتر ضمن اعلام این خبر از مردم خواست از رفتن به محله معروف و شلوغ «لاس رامبلاس» خودداری کنند.

شاهدان عینی می گویند خودرو با سرعت خیلی زیاد و به صورت مارپیچ در وسط این خیابان باریک و پر ازدهام حرکت می کرد و عابران پیاده را زیر می گرفت.

در همین حال، برخی رسانه‌ها مانند خبرگزاری رویترز و سی ان ان از ورود دو فرد مسلح به رستورانی در همان منطقه، و اندکی پس از آن حادثه، خبر داده‌اند.

ساعاتی پس از حمله تروریستی بارسلون، یک راننده دو مامور پلیس رحاضر در یک پست ایست و بازرسی در حمله‌ای مجزا مورد حمله قرار گرفتند.

یک گروه دیگر از مردم هم در جنوب بارسلون دوباره با یک خودروی ون مهاجم روبرو شدند؛ 6 نفر مصدوم شدند که حال 2 نفر از این میان، وخیم است.

پلیس 4 تروریست را که به این حمله دوم مرتبط بودند، در یک تفرجگاه ساحلی در شهرک کامبریلس کشت.

نیروهای امنیتی اعلام کردند که انفجار روز چارشنبه یک خانه در شهر «آلکانار» هم به حملات تروریستی پنج‌شنبه مرتبط بوده است.

این حادثه اولین حمله تروریستی در سالهای اخیر در اسپانیا بود و مشابه عملیات ترور های کور در سوئذ و المان و لندن بود .

داعش مسولیت حمله را به عهده گرفت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *