استعفای نماینده مردم بوکان در اعتراض به بی اهمیتی مجلس Bukan MP resigned in protest of increase petroleum price

استعفای نماینده مردم بوکان در اعتراض به بی اهمیتی مجلس   Bukan MP resigned in protest of increase petroleum price ]

ایرکا نیوز – یکشنبه 26 آبان 98- 17 نوامبر 2019
استعفای نماینده مردم بوکان در مجلس بدلیل دور زدن مجلس و با نقش نداشتن مجلس در سهمیه بندی سوخت –
محمد قسیم عثمانی» در جلسه علنی نوبت عصر امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با انتقاد از تصمیم دولت نسبت به افزایش قیمت بنزین و سهمیه‌بندی سوخت گفت: وقتی آقای لاریجانی به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی بدون مشورت مجلس درباره بنزین تصمیم گیری و اظهار نظر میکند و گویا که نظر ما نمایندگان مهم نیست. به همین دلیل حضور ما هم در مجلس معنایی ندارد.
وی با طرح این سوال که ما برای چه در این جا هستیم،گفت: برای اینکه اعلام کنیم در این تصمیم نقشی نداشته‌ایم، استعفای خود را تقدیم هیات رئیسه می‌کنم.
عثمانی بعد از نطق خود استعفایش را به مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد. ایرنااین عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در انتقاد از رییس جمهور، اظهار کرد: در کمال تعجب و تاسف قیمت بنزین با کشورهای دیگر مقایسه می‌شود. این مقایسه‌ از اساس غلط است؛ چراکه قرار است هزینه‌های مردم ما با سایر کشورها مقایسه شود، چرا درآمد سرانه مردم را با درآمد سرانه مردم کشورهای منطقه مقایسه نمی‌کنید؟

عثمانی با بیان این‌که «مگر می‌شود قیمت بنزین بالا برود و قیمت سایر کالاها افزایش پیدا نکند»، تاکید کرد: باور کنید با تیر، تفنگ و گاز اشک‌آور می‌توان مردم را متفرق کرد، اما نمی‌توان جلوی افزایش قیمت کالا و خدمات را گرفت. مگر می‌شود قیمت‌ها را به صورت دستوری کنترل کرد؟ بدیهی است که افزایش این قیمت‌ها باعث فشار مضاعف بر مردم می‌شود مخصوصا مردمی که دارای درآمد ثابت هستند و نمی‌توانند تورم را به لایه‌های دیگر منتقل کند.

وی در عین حال اغتشاش و اعتراض را کارآمد ندانست و تاکید کرد: شلوغی و آتش زدن هیچ دردی از کشور دوا نکرده و نمی‌کند مخصوصا در کشور ما، زیرا دشمنان قسم خورده‌ای داریم که بلافاصله پشت سر اعتراضات جریانی قرار می‌گیرند و نمی‌توان تشخیص داد که چه کسی همچون من از روی دلسوزی صدای اعتراض را بیان می‌کند و چه کسی عامدانه ابزار دست دشمن است. به عنوان نماینده مردم از ملت می‌خواهم که از وارد شدن به فضای اغتشاش بپرهیزند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *