حکم اعدام محمود موسوی مجد برای خبرچینی برای سیا و موساد Mahmoud Mosavi Majd execution order

حکم اعدام محمود موسوی مجد برای خبرچینی برای   سیا و موساد    Mahmoud Mosavi Majd execution conviction

اخبار ایرانیان کانادا – ایر کانیوز به نقل از فرارو- 5 شنبه 11 جون 2020 – 22 خرداد 99
mahmoud mosavi majd
روزنامه لبنانی الاخبار، نزدیک به حزب الله، جزئیاتی از پرونده موسوی مجد منتشر کرد. به گفته این روزنامه، ماجرای موسوی مجد یک سال و نیم پیش شروع شد؛ زمانی که اطلاعات سپاه او را بازداشت کرد. طبق روایت این روزنامه، موسوی مجد، اطلاعاتی امنیتی درباره مراکز امنیتی سپاه و نیرو‌های مسلح، خصوصا سپاه قدس و فعالیت آن در سوریه، به سازمان سیا داد.
به نوشته الاخبار، آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها «به خوبی» از موسوی مجد استفاده کردند، خصوصا که او در سپاه فعالیت داشته و برای مدتی در سوریه خدمت کرده است. همانجا، یعنی در سوریه، آمریکایی‌ها با او تماس گرفتند و در ازای پول، او را استخدام کردند. به گفته الاخبار آمریکایی ها، از موسوی مجد چیز‌های زیادی خصوصا در ارتباط با محل اسکان سردار سلیمانی و تعقیب تحرکاتش درخواست کردند.
الاخبار از قول منابع آگاه مدعی شد که به خاطر ملاحظات امنیتی، برخی جزئیات پرونده موسوی مجد اعلام نشده است و بعید نیست که این جزئیات در آینده اعلام شوند.
به گزارش فرارو، تا روز سه شنبه گذشته، سید محمود موسوی مجد، فرزند سید کاظم، کاملا شخصیت گمنامی بود. اما در هفته جاری ناگهان به یک شخصیت معروف تبدیل شد. تقریبا تمام رسانه‌های داخلی و اکثر رسانه‌های مهم منطقه‌ای و بین المللی به ماجرای موسوی مجد پرداختند.
سه شنبه گذشته، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، در نشست خبری خود، از محکوم شدن فردی به نام سید محمود موسوی مجد به اعدام خبر داد. به گفته سخنگوی دستگاه قضا، موسوی مجد به سرویس‌های اطلاعاتی سیا و موساد وصل شده بود و در ازای اخذ دلار‌های آمریکایی، در حوزه‌های مختلف امنیتی، اطلاعاتی را جمع آوری کرده و به سرویس‌های مزبور داده بود. یکی از اتهامات موسوی مجد، افشای محل تردد و اسکان سردار قاسم سلیمانی و برخی فرماندهان نظامی بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *