ممکنه همسرتان ، دیوانه تون بکند اما باازدواج ممکنه دچار فراموشی نشویدYour spouse may drive you crazy, but your marriage might keep you from losing your mind

ممکنه همسرتان ، دیوانه تون بکند اما با ازدواج ممکنه دچار افراموشی نشویدYour spouse may drive you crazy, but your marriage might keep you from losing your mind
 ایرکانیوز- اخبار ایرانیان کانادا – پنج شنبه 30 نوامبر 2017 – 10 آذر 96
یک تحقیق جدید از 800 هزار زوج در 15 کشور جهان  که به تازگی منتشر شده می‌گوید موقعیت رابطه‌ای شما می‌تواند با میزان ریسک ابتلا به زوال عقل در ارتباط باشد.
فراموشی که در واقع از دست رفتن کارکرد مغز است، معمولا در سنین پیری اتفاق می‌افتد. معمول‌ترین نوع آن  آلزایمر است.
این تحقیق منتشر شده درمجله ژورنال علوم اعصاب، جراحی مغز و روانشناسی این هفته منتشر شده است می گوید  افرادی که همه زندگی خود را مجرد بوده‌اند نسبت به آنهایی که ازدواج کرده‌اند 42 درصد بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.
بر اساس همین تحقیق آن عده‌ای که همسرشان فوت کرده است 20 درصد ریسک بالاتر ی برای ابتلا به بیماری فراموشی دارند .
این آمار و میزان ریسک ابتلا به زوال عقل حتی پس از احتساب شرایط سلامت فیزیکی افراد به همین شکل باقی می‌ماند.
اندرو سامرلند، پژوهشگر و روانپزشک از دانشگاه کالج لندن در انگلستان می‌گوید: “هنوز رابطه بین ازدواج و میزان ریسک ابتلا به زوال عقل مشخص نیست. در واقع ما فکر نمی‌کنیم ازدواج به خودی خود ریسک ابتلا به آلزایمر را کاهش بدهد. در عوض تحقیقات نشان می‌دهد اثرات حافظتی ممکن که با فاکتورهای محتلف سبک زندگی در ارتباط هستند و به عنوان ازدواج (جفت بودن) شناخته می‌شوندT مانند سبک زندگی سالم‌تر و تحرکات اجتماعی بیشتر که نتیجه زندگی با همسر است در این مورد موثر هستند.  مثلا از انجا که همسران برای خوردن  سبزیجات و یا ترک کردن سیگار غر می زنند این می تواند به سلامت انها کمک کند . در این گزارش امده است که البته نباید بخاطر این مسله  که به دیر فراموشی کمک می کنند ازدواج کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *