مخالفت وزارت ورزش با استعفای رسول خادمRasoul Khadem , president of Iran wrestling federation resigned

مخالفت وزارت ورزش با استعفای رسول خادم/ رسول خادم پس از اظهاراتش در مورد تعیین تکلیف شورای امنیت ملی در مورد مسابقه کشتی گیرانی ایرانی با اسراییل ، از سمت ریس فدراسیون کشتی استعفا کرد .

Rasoul Khadem , president of Iran wrestling federation resigned . He call on Iran security council to clarify their position on wrestling with Israel team

داورزنی: تمام قد کنار خادم و کشتی خواهیم بود

ایرکانیوز- اخبار ایرانیان کانادا – irca news- چهارشنبه 28 فوریه 2018 – 9 اسفند 96
رسول خادم در حالی از شورای امنیت ملی ایران خواسته است که در مورد مسابقه کشتی با تیم اسراییل موضعشان را به اطلاع کمیته المپیک کشتی برسانند که ایران بخاطر امتناع امیری کشتی گیر ایرانی با ورزشکار اسراییل ، به حریف روس باخت . فدراسیون کشتی جهانی ، امیری را 6 ماه محروم کرد . خامنه ای از حرکت امیری دفاع کرد و در مراسمی از وی تقدیر کرد ولی خادم معتقد است که کشتی ایران در صورت تکرار با محرومیت سنگینی روبرو خواهد شد ، که برای کشتی گیران و ورزشکاران ایران خوب نیست و برای این معضل باید راه حل سیاسی منطقی پیدا کرد .
خادم در طی نامه ای پاسخ سیاسی قاطعی به سو استفاده ناتینیاهو از امیری و کشتی ایران ، به نخست وزیر اسراییل داده بود .
 
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: کمک خواهیم کرد که در آینده، مسائلی که دغدغه خادم شده است، به شکل منطقی برطرف شود
 
 
رسول خادم در استعفای خود نوشت: «در انتخابات فدراسیون برای بار دوم شرکت کردم تا بتوانم یک دوره دیگر برای کشتی کشورم کار کنم اما گویا نمی‌شود. افکار قناس من دارد برای کشتی پرهزینه می‌شود».
«حتما ناتوان‌تر از آنم که باری از دوش کشتی بردارم، ولی نمی‌توانم به کشتی دروغ بگویم تا بمانم. گاهی بهترین شیوه ایستادن، نایستادن است».
 
 
تیم ملی کشتی آزاد ایران در حالی عازم بیشکک قرقیزستان می شود اینکه ایا رسول خادم تیم را همراهی خواهد کرد یا نه معلو م نیست .
 
رسول خادم از کشتی گیران باسابقه طلایی ایران نوشت : آرزو دارم که کشتی به عنوان ورزش ملی، قهرمانانی داشته باشد که مردم بیش از مدال آنها، به شخصیت‌شان احترام بگذارند.
 
خادم نوشت: «آرزو دارم کشتی نه به عنوان یک رشته ورزشی، بلکه به عنوان یک فرهنگ در تاریخ مناسبات اجتماعی ایران، همواره کنار مردم بماند و وسوسه‌های مادی، قهرمانان ملی را از درد واره‌های جامعه جدا نکند».
کشتی این ورزش درد، رنج و زجر، بخشی از وجود من است و بخشی از قلب من.
 
پس از استعفای خادم، اعضای شورای فنی کشتی آزاد و فرنگی نیز از مسئولیت خود کناره‌گیری کردند. مریم منظمی معاونت زنان فدراسیون هم در حمایت از خادم، استعفاء داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *