وزیر بهداشت میلیونر ایران ، هاشمی سرانجام استعفا کرد Resignation of ran health minister

حسن قاضی زاده هاشمی  وزیر بهداشت صبح امروز در جلسه معاونین وزارت بهداشت که در ستاد این وزارت خانه برگزار شد از همکاران خود خداحافظی کرد. هاشمی چندین بار قبلا تهدید به استعفا کرده بود . روحانی هنوز بااین استعفا موافقت نکرده است

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-04-17 08:31:40Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

ایرکانیوز – چهارشنبه 2 ژانویه 2018 – 11 دی 97

سخنگوی دولت ، نوبخت در به وزیر مستعفی بهداشت گفت: می‌خواهید ما هم استعفا بدهیم و سازمان برنامه و بودجه را هم ببرید؟ همانگونه که سازمان بهداشت سلامت  را به  وزارت بهداشت بردید.

Nobakht

ابوالفضل سروش ،نماینده تهران  : من فکر می‌کنم آقای هاشمی بیشتر سر بودجه سلامت و تجهیزات داروها استعفا داده است.  سروش گفت : وزیر بهداشت احساس می‌کند اگر بودجه به حوزه سلامت و تجهیزات دارو اختصاص نگیرد، نمی‌تواند وزارت‌خانه خود را هدایت کند. اختلافی با سازمان برنامه و بودجه دارد و گفته مشکلات من را حل کنید که بمانم و اگر حل نکنید، نخواهم ماند.

sorosh theran mp

سروش – نماینده تهران

واعضی سرپرست نهاد ریاست جمهوری : آنچه د‌ر چند روز گذشته اتفاق ا‌فتا‌ده یک اختلاف نظری است که آقای هاشمی د‌ر ارتباط با بودجه‌شان دارند، به همین د‌لیل استعفایشان ر‌ا تقدیم رئیس‌جمهور کردند و آقای رئیس‌جمهور با توجه به این‌که ایشان ر‌ا وزیری بسیار لایق و فردی با عملکرد بالا می‌دانند تا الان مقاومت کردند که استعفای ایشان ر‌ا نپذیرند و سعی کنند تا آنجا که امکان د‌ارد صحبت شو‌د تا این مشکل حل شو‌د.

Mahmoud_Vaezi_in_cabinet_meeting

و‌ی اظهار داشت: البته شرایط ا‌مروز ما با سال‌های گذشته متفاوت است، ما ا‌مروز به د‌لیل جنگ اقتصادی و تحریم‌ها از نظر بستن بودجه سازمان بر‌نامه و بودجه با محدودیت‌های بسیار زیادی مواجه است، فلذا امیدوار هستم مذاکرات و صحبت‌هایی که با ایشان می‌شو‌د تا ا‌مروز بتوانیم تصمیم‌گیری کنم. تصمیم هرچه با‌شد ما جناب آقای هاشمی ر‌ا سرمایه دولت خود می‌دانیم و از زحمات و تلاشی که و‌ی کر‌د‌ه تکریم می‌کنیم و امیدواریم آقای قاضی‌زاده همراه دولت باشند. تلاش رئیس‌جمهور بر این است که ایشان ر‌ا حفظ کند.

نوبخت که مخالفت جدی با در خواست بودجه بیشتر هاشمی کرده است میگوید

نوبخت اظهار کرده: «اقدامی که برای آموزش و پرورش و وزارت علوم انجام شد، قابل انجام در دانشگاه‌های علوم پزشکی و مجموعه وزارت بهداشت نیست، چون وزارت بهداشت برای انجام طرح تحول سلامت از الان در برخی از ردیف‌های خود به صورت 110 درصدی اعتبار می‌گیرد و این امکان فراهم نیست تا از سرجمع اعتبارات این وزارت‌خانه برداشت کنیم. از آنجایی که وزارت بهداشت به حد کافی مشکل دارد و بدهکار است، نمی‌توانیم مانند دستگاه‌های دیگر از دو ردیفی که برداشت شده، برداشت کنیم.»

محمدباقر نوبخت با تأکید بر این که در حال حاضر اولویت وزارت بهداشت پرداخت بدهی‌هایش است، تصریح کرد: ‌بر اساس مستندات تاکنون سه هزار میلیارد تومان بر اساس تبصره 5 اسناد خزانه در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته تا این وزارت خانه بدهی‌های خود را پرداخت کند. حال این که پرداخت بدهی بازنشستگان در دستور کار باشد یا بدهی شرکت‌های دارویی و داروخانه‌ها، وزارت بهداشت پرداخت بدهی شرکت‌های دارویی و داروخانه‌ها را در اولویت خود قرار داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *