حسین نیری ، زندانی فراری یک هفته هم نتوانست از مردم و قانون فرار کند

زندانیان فراری از زندان حداکثر امنیتی ، دستگیرشدند
ایرکانیوز به نقل از اسوشیتدپرس – 30 ژانویه 2016- برابر با 11 بهمن 94

پلیس اورنج کانتی در جنوب کالیفرنیا، اعلام کرد که حسین نیری، ایرانی آمریکایی ۳۷ ساله، و جاناتان تیو، ۲۰ ساله‌ای که هفته گذشته از زندان ایالتی فرارکرده بودند و تحت تعقیب بودند، توسط پلیس سانفرانسیسکو دستگیر شدند . این دستگیری بعد از ان صورت گرفت که زنی به پلیس تلفن کرد و ونی را که پلیس اعلام کرده بود دزدیده شده را معرفی کرد . وقتی پلیس به منطقه رسید حسین نیری پا به فرار گذاشت و لی در فاصله کوتاهی دستگیر شد . انها در منطقه پارک گلدن کیت سانفرانسیسکو که هم منطقه گردشگری و هم محله کارتن خواب ها هست . پیدا شدند . جاناتان هم در ون بود که دستگیر شد.
The men were arrested near Golden Gate park, an area popular with both tourists and the homeless.

باک دانگ، سومین متهم ویتنامی تبار که حکم اخراجش سالها پیش صادر شده بود نیز خود ش را در ماشین فروشی دوستش بدر یانتا آنا به پلیس تسلیم کرده بود.

نوش‌آفرین رواقی معلم زبان زندان اورنج کانتی نیز روز پنجشنبه باتهام همکاری و دادن نقشه هوایی زندان بازداشت شده بود . نوش افرین ۴6 ساله در کودکی به امریکا مهاجرت

noshafarin

سخنگوی پلیس اورنج کانتی گفته بین نوش افرین رواقی و حسین نیری، نامه‌هایی «صمیمی و شخصی» به طور دست‌نویس رد و بدل شده، اما نمی‌توان تأیید کرد که این دو در رابطه‌ای عاشقانه بوده‌اند.

باک دانگ، که روز جمعه بازداشت شده بود، ۴۳ ساله است و تبار ویتنامی دارد، و از ماه گذشته به اتهام قتل و حمله مسلحانه در بازداشت بوده است.

او روز جمعه به یک فروشگاه خودرو در سانتا آنا رفته و از دوست خود که در این فروشگاه مشغول کار بوده، خواسته است که به پلیس زنگ بزند، و به این ترتیب خود را تسلیم نیروهای پلیس کرد.

تیو، دیگر فراری بازداشت شده که ۲۰ ساله است، متهم است که در سال ۲۰۱۱ در یک نزاع گروهی مرتکب قتل شده، و حسین نیری آخرین فراری بازداشت شده، متهم به آدم‌ربایی، شکنجه، ضرب و شتم خشونت‌بار، و سرقت خانگی است و از سپتامبر سال گذشته در زندان ایالتی اورنج کانتی در بازداشت بوده است.

نیری ک از ۲۰۱۳ تحت تعقیب پلیس بود، وی به ایران گریخت اما در مهرماه سال ۹۳، زمانی که می خواست از طریق چک به اسپانیا سفر کند، بازداشت و به آمریکا تحویل داده شد.

زندان ایالتی اورنج کانتی، ۹۰۰ زندانی دارد و درپسال ۱۹۶۸ ساخته شده بود و زندان حداکثر امنیتی محسوب می شد . در طول این مدت 3 فرار در ان رخ داده بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *