زمان دست و پنجه نرم کردن با بیماری ،به حریم خصوصی انسانها ( شجریان ) احترام بگذاریم

ایرکانیوز – این روزها عکس های محمد رضا شجریان هنرمند پرآوازه ایرانی در امریکا که با سرطان دست و پنجه نرم می کند ، منتشر شده است که حمایت های بسیاری را در پی داشته است . در این میان تعدادی هم فرصت را برای انتقام گیری و یا تلافی و یا ندانم کاری با پخش شایعه از شجریان غنیمت شمرده اند .
به حریم خصوصی افراد بخصوص در زمان بیماری احترام بگذاریم . دمکراسی از باور و عمل به همین کار اخلاقی شدنی ، می تواند نهادینه شود .
با ارزوی سلامتی شجریان و همه هموطنان بیمار در ایران و سراسر جهان .

“شجریان پختن نان فرانسوی یاد می‌گیرد” گفتگویی با دوست نزدیک استاد شجریان در آمریکا + تصاویر
ایرکانیوز به نقل از انصاف نیوز – 2 آوریل 2016- 14 فروردین 95

یکی ایرانی مقیم آمریکا و از دوستان استاد شجریان، برخی شایعات درباره ی او را تکذیب کرد و گفت که او بستری نیست و در روزهای اخیر بارها از جمله در چند ساعت پیش او را دیده است.

حسن پژوهش به خبرنگار انصاف نیوز گفت: دو روز پیش ایشان با ما و انوشیروان روحانی برای شام در منزل یکی از دوستان بودیم. پریروز عصر هم به خانه‌ی استاد به ایشان پختن نان فرانسوی را یاد دادم.

shajarian-nonpazi

او در عین حال گفت: به یاد داشته باشید که آقای شجریان در سلامت نیست اما در حال درمان است؛ برای بهبودی کاملش دعا کنید. او نماد و یک گنجینه‌ی ملی است. من مطمئنم که قدردان تمام ابراز نگرانی‌هایی است که برایش می‌شود. او مهربان، و همچنان پر انرژی و پر شور و شوق است.

این ایرانی مقیم ساکرامنتو در ایالت کالیفرنیا همچنین گفت: استاد، کتی [کتایون، همسرش] و پسرش رایان در ساکرامنتو، در فاصله‌ی حدود ۵ دقیقه از خانه‌ی ما زندگی می‌کنند. احتمالا اگر پاسخ تماس‌هایی را نداده‌اند، چون تماس‌ها زیاد است اما اطلاع رسانی که کرده‌اند.

او که در طول روزهای گذشته بارها شجریان را دیده و رفت و آمد داشته‌اند، از برخی شایعات درباره‌ی وضعیت او تعجب کرده و دو عکس که یکی را ۱۰ روز پیش با او گرفته و یکی را ۲۴ ساعت پیش در حال پختن نان فرانسوی با او گرفته، در اختیار انصاف نیوز گذاشت.

شایعات کذب

در روزهای گذشته شایعات غیرواقعی درباره‌ی شجریان در شبکه‌های اجتماعی بسیار زیاد شده، از جمله یک کانال تلگرامی روز گذشته به دروغ مدعی شد: «دوستان طی تماسی که ساعت ۸ صبح امروز به وقت ایران از طریق یکی از عزیزان با خانم کتایون خوانساری همسر استاد شجریان داشتیم، بیماری استاد شجریان رو به وخامت گذاشته. حتی فرزندانش هم نمی‌توانند تلفنی با استاد صحبت کنند و همسرشان پاسخگو هستند. الان استاد در شهر Sacramento در ایالت کالیفرنیا در منزلشان بستری هستند. لطفا دعا کنید».

در شایعه‌ی بالا، فقط اسم شهر اقامت شجریان صحیح است و سایر اطلاعات آن کذب محض است.

همچنین شخصی به نام «منصور اصانلو» (یا اسانلو)، که در گذشته در ایران فعالیت‌هایی داشته و حالا در خارج کشور به سر می‌برد، در ادعاهای عجیبی که به نظر در حالت غیرطبیعی مطرح کرده، در صفحات شخصی خود در فضای مجازی، مدعی در بازداشت بودن او شده و نوشته است:

«وقتی که این ویدئو را دیدم شدیدا شوکه شدم. چرا اتاقی که شجریان در ان ویدئو را پر کرده است. بسیار شبیه اتاق‌هایی است که افراد را برای مضاحبه‌های اجباری به آن می‌برند یک میز زورکی و دو تا شمع بی معنی و تاری به زور آن گوشه خفه شده است! … چرا او اینقدر پریشان ودرهم است و حرف‌هایش طوری است که انگار کد می‌دهد. نوع کت وشلواری که پوشیده است، مرا به یاد لباس‌های زندان اوین انداخت … اگر در داخل کشور است در کدام بیمارستان داخل کشور بستری است؟»

این ادعاهای خنده‌آور که در شبکه‌‌های اجتماعی هم بازتاب داشته در حالی است که وزیر بهداشت نیز از تماس تلفنی با شجریان در خارج کشور و بازگشت او در دو سه ماه آینده به کشور خبر داده و پسرش رایان شجریان پنج روز پیش در اینستاگرام خبر داده بود که «پدر روحیه‌ی بسیار خوبی دارد، بسیار مثبت هستند و مثل همیشه خنده بر روی لبانشان هست. … حال پدر خوب است و با معالجاتی که در اینجا در حال انجام است، باز هم پدر سلامتی خود را پیدا کرده و به زودی هم به روی صحنه برمی‌گردد».

به گزارش انصاف نیوز، استاد آواز ایران در پیام نوروزی، بیماری چند ساله‌ی خود را به دوست ۱۵ ساله تشبیه کرده بود. با توجه به این که در حال حاضر به خوبی مشغول کار و فعالیت است، از جمله پختن نان دیروز و کارهای دیگر؛ می‌توان به بهبودی او امیدوارم تا دوباره آواز بخواند.

اخبار ایرانیان کانادا Iranian Canadian news

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *