سفیر ترامپ در کانادا ،همسرمعدن دار زغال سنگ میلیاردر ، حامی مالی جمهوری خواهان

سفیر ترامپ در کانادا ،همسرمعدن دار زغال سنگ میلیاردر ، حامی مالی جمهوری خواهان

کلی نایت کرافت مسرمعدن دار زغال سنگ میلیاردر چوزف کرافت  مردقدرتمند کنتاکی   ، حامی مالی جمهوری خواهان به عنوان  سفیر ترامپ در کانادا تایید شد . شایعه سفیر شدن خانم نایت توسط ترامپ در اول مارچ 2017   در زمانی که نام سارا پاولین اورده شد ، توسط ترامپ مطرخ شده بود ..

ایرکانیوز- Irca News- اخبار ایرانیان کانادا – چهارشنبه 14 جون 2017 – 24 خرداد 96

 

Trump Names Kelly Knight Craft, Wife Of Billionaire Coal Magnate, As US Ambassador To Canada

سعید سلطانپور – خانم کرافت قبل از ازدواجش با معدن دار میلیونر ، از طرف جورج بوش در سال 2007 عضو هیت نمایندگی امریکا در سازمان ملل بود که در مورد افریقا به هیت مشاور ه می داد . وی عضو هیت مدیره دانشگاه کنتاکی است .  وی از میت رامنی در سال 2013  دفاع می کردند . انها در انتخابات 2016 امریکا دو میلیون دلار به ترامپ – تد کروز و سناتور مارک روبیو کمک مالی کرده بودند . زن و شوهر در دیدار با ترامپ در جریان انتخابات از وی قول گرفته بودند که اولا Mitch McConnell. میچ مک کانل سناتور کنتاکی از باسابقه ترین های چمهوری خواه را از سمت خود تعویض نکند و حمایت ترامپ از زغال سنگ .  حکم ترامپ برای رفع ممنوعیت زغال سنگ در راستای منافع اقتصادی این میلیونر  صادر شد و دستور اوباما را باطل کرد .   Mitch McConnell.

این در حالیست که ترودو  اعلام کرده است تا سال 2030 به استفاده از زغال سنگ در کانادا پایان خواهد داد .

سفارت امریکا در کانادا از زمان اخراج محترمانه سفرا توسط ترامپ در ماه دسامبر بدون سفیر می باشد .  سفیر فبلی امریکا بانکدار  مدیر  گروه مالی قدرتمن  گلدمن ساکس  و تاجر ،  دوست و حامی مالی اوباما ،Bruce Heyman بروس هیمن می باشد .

خانم کرافت باید به تصویب سنا برسد که بعید بنظر می اید با توجه به اکثریت جمهوری خواهان مشکلی در ارتباط با انتخاب وی پیش بیاید . باضافه اینکه در حال حاضر کانادا اهمیت چندان زیادی برای ترامپ و تیم وی ندارد.  خانم کرافت نقش مهمی در مذاکره تجدید قرار داد نفتا را ایفا خواهد کرد .

وزیر امور خارجه کانادا کریستیا فری لند از نامزدی خانم کرافت اعلام حمایت کرد  که البته بیشتر جنبه تشریفاتی دارد و بعید بنظر می امد که دولت لیبرال کانادا با ترامپ مخالفت کند .

Iranian Canada News

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *