طرح 5 ماده ای وزیر “ناتیناهو” در واشنگتن علیه ایران

طرح 5 ماده ای  ” کاتز “وزیر اطلاعات و حمل و نقل ناتینیاهو   در واشنگتن

به رسمیت شناختن اشغال بلندی های جولان سوریه به عنوان خاک اسراییل توسط امریکا 

اخبار ایرانیان کانادا_irca News-جمعه 28 آوریل 2017 – 8 اردی بهشت 96

Likud minister proposes US-Israel plan to expunge Iran from Syria

«ایسرائیل کاتص» وزیر اطلاعات و حمل‌ونقل  عضو حزب دست راستی لیکود و از مخالفان سرسخت صلح با فلسطینی ها و دو کشور همسایه اسراییل و فلسطین که اکنون در واشنگتن به سر می‌بردبرنامه‌ای 5 بندی را برای مقابله با قدرت ایران به امریکایی ها ارائه کرد .

این برنامه تحت عنوان تفاهمنامه آمریکا-اسرائیل برای کاهش نفوذ ایران در سوریه را به مقامات دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ارائه کرد و خواستار همکاری مشترک برای ممانعت از تشکیل جبهه تهران در مرز شمالی اسراییل (بلن فلسطین  اشغالی )  شد.

به نوشته وبگاه نشریه «یدیعوت آحرونوت» این سند که شامل نکات مهم برای تنگ کردن عرصه بر ایران و گروه‌های مورد حمایتش در منطقه است، برای مقابله با افزایش نفوذ تهران در منطقه به ویژه از طریق جنبش مقاومت «حزب‌الله» طراحی شده است.

یکی از بندهای این تفاهمنامه، به رسمیت شناخته شدن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان اشغالی ( خاک سوریه )  از سوی امریکایی ها در هنگامی که دولت سوریه بر اثر جنگ با تروریستها ضعیف شده ،می باشد

 مخالفت  با حضور نظامی ایران در سوریه، اعمال تحریم‌های بیشتر بر ایران تا زمانی که حمایت نظامی و مالی از حزب‌الله و دیگر گروه‌های مقاومت را پایان دهد و همچنین تشدید تحریم‌های بر حزب‌الله لبنان است.

دولت ناتینیاهو  تهدید کرد ه است  در صورتی که  محدودیت‌ها باعث تضعیف حزب الله نشود، گزینه نظامی روی میز خواهد بود.

* ممانعت از دسترسی ایران به لبنان و تشکیل محور اتصال از طریق متحدان در خاک عراق و سوریه ( داعش – جبهه النصره )  شود زیرا به زعم تل‌آویو، این مسئله می‌تواند باعث ایجاد یک جبهه جنگ در شمال اسراییل شده  و آنها   مجبور خواهند بود نیروهای نظامی را برای مقابله با حمله غافلگیر کننده ایران به این مناطق گسیل کند.

کاتص طی سفر به آمریکا با «جیسون گرینبلت» نماینده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور خاورمیانه و «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل دیدار و تاکید کرد: «ما مشغول کار برای بدست آوردن موافقت آمریکا جهت متوقف کردن ایران و اجرای طرح‌های همکاری منطقه‌ای هستیم.»katz -minister

Transportation and Intelligence Minister Katz presents US officials with a five-point plan, calling for Washington’s recognition of Israeli sovereignty in the Golan Heights, and vamped up sanctions against Iran and Hezbollah; Katz urges joint US-Israeli action to prevent Tehran from forming a front on Israel’s northern border.
Iranian Canada News

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *