پیام مثبت نوروزی اوباما به مردم ایران 2016-1395

پیام نورزوی مثتب اوباما 95-2016 به ایرانیها تبریک فرارسیدن نوروز 95 به ایرانیان توسط اوباما

ایرکانیوز – 19 مارچ 2016- 29 اسفند 94

https://youtu.be/ynbyZmvcOa4پیام نورزوی مثتب اوباما 95-2016 به ایرانیها

اوباما ، ضمن تبریک به همه کسانی که در آمریکا و دیگر نقاط دنیا، نوروز را جشن می‌گیرند، گفت که در هفته‌های آینده، کاخ سفید سفره هفت‌سین، سبزی‌پلو با ماهی و نان برنجی خواهد داشت.

اوباما ترجمه انگلیسی شعری فریدون مشیری، را خواند : «من هر سال به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا از این فرصت استفاده می‌کنم تا مستقیماً با ایرانیان در خصوص چگونگی باز کردن پنجره‌ای جدید در روابط دوجانبه و شروع روابطی جدید بین دو کشور، سخن بگویم.»

اوباما در ادامه گفت که که برای اولین بار طی دهه‌های متمادی، فرصت ایجاد آینده‌ای متفاوت در روابط ایران و آمریکا ایجاد شده است.

رئیس‌جمهور آمریکا سپس به توافق هسته‌ای به عنوان ثمره نشستن دیپلمات‌ها و دانشمندان هسته‌ای ایران در برابر هم اشاره کرد و گفت که مردم ایران در آینده، اثرات رفع تحریم‌ها را خواهند چشید.
شغل بیشتر برای جوانان ایرانی خواهد بود . فرصت خوبی برای توسعه صادرات . امریکاییها ی زیادی علاقه به محصولات ایران مانند پسته و زغفران و صنایع دستی ان دارند . امریکایی ها دوست دارند از شهرهای تاریخی تبریز – اصفهان و شیراز بازدید کنند و انجا پول خرج کنند .
رئیس‌جمهور آمریکا در برشمردن مزایای اقتصادی برجام، بدون اشاره به قانون تازه تصویب منع صدور ویزای آسان 90 روزه برای اتباع ایران و کسانی که به ایران سفر کرده‌اند، مدعی شد که توافق هسته‌ای موجب تسهیل تحصیل دانشجویان ایرانی در خارج از کشور خواهد شد.

اوباما گفت که توافق هسته‌ای برای از میان برداشتن همه اختلافات میان تهران و واشنگتن نبوده و «ایالات‌متحده کماکان اختلافات عمیق با دولت ایران خواهد داشت . به ما فرصت بدهید تا اختلافات را با هم حل کنید . من یکشنبه به هاوانا خواهم رفت چیزی که کسی فکرش را نمی کرد بعداز دهها سال عدم اعتماد .
پنجره امید را بازکنید .

اوباما البته در ادامه گفت که با همین دولت دارای مبانی مورد اختلاف، اخیراٌ «به صورت منظم» گفت‌وگو شده و این می‌تواند زمینه‌ساز گسترش ارتباطات میان مردم دو کشور شود.

من برای همه ایرانیها ارزوی نورو خوبی می کنم نورزوتان پیروز
اخبار ایرانیان کانادا Iranian Canadian news

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *