ژاپنی ها هم تو زرد درآمدند – شرکت سازنده ایربگ تاکا تا جریمه یک میلیارد دلاری

جریمه یک میلیارد دلار ی سازنده ایربگ‌های مرگبار ژاپنی –  تا کاتا-

  در دنیای سود و سرمایه – سود جویی مرگبار

 شرکت ژاپنی تاکاتا به ارتکاب تخلف در ساخت ایربگ که  می دانستند ایراد دارد و با عث کشته شدن 16 نفر در جهان شده بود یک میلیارد دلار جریمه در توافق با سازمان اجرای قوانین ایمنی  در آمریکا – این توافق باید به تایید قاضی هم برسد
اخبار ایرانیان کانادا-Irca.News- جمعه 13 ژانویه 2017- 24 دی95

Takata agrees to plead guilty, pay $1B US for hiding airbag defect

در همین حال دادگاهی در امریکا 3 مدیران اصلی شرکت تاکاتا را باتهام تقلب به دادگاه فراخواند

توافق تاکاتا با سازمان اجرای قوانین ایمنی آمریکایی شامل ۲۵ میلیون دلار جریمه، ۱۲۵ میلیون دلار خسارت قربانیان و ۸۵۰ میلیون دلار جبران خسارت خودروسازانی است که از فراخوانهای گسترده ضرر زیادی متحمل شده اند.

تاکاتا در سال ۲۰۱۵ در یک توافق جداگانه به ارزش ۷۰ میلیون دلار با سازمان اجرای قوانین ایمنی  خودروی آمریکا  امضا کرده بود که  از  وجود ایراد در بادکننده‌های ایربگ مطلع بوده اما فراخوان  صادر نکرده بود.

تاکاتااعتراف کرد حداقل در شش سال گذشته اطلاعات نادرست، ناقص و گزینشی در اختیار سازمان ایمنی ترافیک آزادراه آمریکا قرار داده و برای خودروسازان هم اطلاعات ناکافی، نادرست و گزینشی فراهم کرده است.

انتظار می رود اتهام کلاهبرداری در دادگاه منطقه ای آمریکا در دیترویت مورد رسیدگی قرار گیرد. وزارت دادگستری آمریکا قصد دارد کنت فاینبرگ، مشاور حقوقی معروف را برای نظارت بر روند جبران خسارت تاکاتا انتخاب کند.

این توافق شامل جبران خسارت قربانیان و خودروسازانی است که ناچار شده اند برای تعویض بادکننده‌های معیوب فراخوان دهند. هوندا موتور و تاکاتا تقریبا همه شکایتهایی را که به خسارتهای مرگبار مربوط بوده اند، حل و فصل کرده اند.

فراخوان ایربگهای تاکاتا شامل ۱۹ خودروساز شامل فورد موتور، جنرال موتورز، تویوتا موتور، فولکس واگن و فیات کرایسلر اتوموبیل بوده است.

از میان ۱۶ مورد مرگ مربوط به انفجار ایربگهای تاکاتا، ۱۱ مورد در خودروهای هوندا و در خاک امریکا اتفاق افتاده است . . سازمان نظارت ایمنی  اعلام کرد این فراخوانها شامل ۴۲ میلیون خودروی آمریکایی با حدود ۷۰ میلیون بادکننده ایربگ تاکاتا می شود که آنها را به بزرگترین فراخوان ایمنی تاریخ آمریکا تبدیل می کند.

تاکاتا قرار است  ظرف یک سال آینده  یک میلیارد دلار را پرداخت کند.

تاکاتا از نیترات آمونیوم برای ایجاد انفجار کوچکی که ایربگها را در تصادف باد می‌کند، استفاده می‌کند اما این ماده شیمیایی در صورت قرار گرفتن در معرض گرمای شدید و رطوبت بالای هوا به مدت طولانی، ممکن است با سرعت زیادی منفجر شده و قوطی فلزی که محل نگهداری این ماده است را تکه تکه کند و این قطعات همانند ترکش در داخل خودرو پرتاب می‌شوند.

TAKATA-master768ng reports given to automakers

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *