ژنرال متیس مشهور به “سگ دیوانه “درارتش ،وزیر دفاع ترامپ

نظامی که از شلیک به انسانها لذت می برد .ژنرال جیمز میتش ضد ایرانی ازظرف ترامپ برای وزارت دفاع انتخاب شد .
اخبار ایرانیان کانادا – irca news- پنج شنبه 1 دسامبر 2016- 11 آذر 95
Mad Dog” Mattis, Trump’s Iran hawk choice for secretary of defense

وال استریت ژورنال ژنرال جیمز متیس را از منتقدان قدیمی ایران و تهدید بودن این کشور برای آمریکا معرفی کرده است. وی که در ارتش امریکا بعداز خشونتی که در جریان حمله به شهر فلوجه عراق ددر فروردین 1388 انجام داد به سگ دیوانه مشهور شده است 44 سال سابقه خدمت در ارتش امریکا را دارد .
متیس در جنگ افغانستان و عراق به عنوان فرمانده حضور داشته است. وی یکی از فرماندهان اصلی آمریکا در حمله نظامی به عراق بود .

وی در دولت اوباما ریاست ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا را از سال 2010 تا 2013 برعهده داشت . این ستاد مسول نظارت بر عملیات‌های نظامی آمریکا در خاورمیانه بود؛

نشریه فارن‌پالیسی همان روزها نوشت ژنرال متیس به خاطر داشتن دیدگاه افراطی و تندورانه در خصوص نحوه مقابله با ایران، از سوی «باراک اوباما» به بازنشستگی پیش از موعد مجبور شده بوده است. وی به یکی ازمنتقدان اوباماو حامی ترامپ تبدل شد. ژنرال ایران را تهدید شماره یک صلح و امنیت منطقه خاورمیانه می داند و از این نظر با دولت ناتیتیاهو و سران عرب حوزه جنوبی خلیج فارس هم عقیده است .

ژنرال متیس در سال 2005 در سخنرانی خود در جمع افسران ارتش در سن‌دیگو گفت «شلیک کردن به برخی انسانها برای او تفریح محسوب می‌شود»و با این اظهارنظر به تیتر اول رسانه‌های آمریکا و جهان تبدیل شد.
علیرغم بد زبانی وی ، ژنرال متیس مشهور به تفکر و طرح استراتژیک است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *