3 نماینده جمهوری خواه امریکا ، تقاضای ویزا ی ایران

سه جمهوری‌خواه ن کنگره آمریکا برای نظارت بر انتخابات ایران تقاضای ویزا کردند . ک
ایرکا نیوز به نقل از ویکلی نیوز م-4 فوربه 2016- برابر با 15 بهمن 94

مایکل پمپئو، از ایالت کانزاس Rep. Mike Pompeo, R-Kansas، لی زلدین، از ایالت نیویورک Rep. Lee Zeldin, R-N.Yو فرانک لوبی‌یندو از ایالت نیوجرسی Rep. Frank LoBiondo, R-New Jerseyاعلام کرده‌اند ا.. این 3 عصو مهمترین کمیته های کنگره هستند . یعنی نیروهای مسلح – کمیته خارجی – کمتیه امنیت (پنجشنبه4 فوریه – ۱۵ بهمن) با حضور در سفارت پاکستان دفتر حفاظت از منافع ایران در واشنگتن، درخواست ویزا کرده‌اند.

این سه نماینده جمهوری‌خواه گفته‌اند بنا دارند برای مشاهده انتخابات آتی مجلس ایران، بازدید از مراکز هسته‌ای و همچنین ملاقات با یک زندانی آمریکایی به این کشور سفر کنند.
هر سه این نمانیدگان در مناطقی هستند که نفوذ لابی اسراییل و یهودیان در این ایالت ها بالا هست . دادن ویزا به این 3 نماینده و دیدارشان از تهران ، شاید با اعتراض دولواپسان در ایران همراه باشد ولی مسلما نقطه عطفی در روابط دو کشور ایران و امریکا محسوب خواهد شد که از سال 80 قطع رابطه کرده اند .

، این نمایندگان نامه‌ ای هم به خامنه‌ای، رهبر ایران و محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران این کشور منتشر کرده‌اند و خواستار توجه این دو مقام عالیرتبه به درخواست سفرشان شده‌اند.
: “علت اصلی سفر ما ه ایران، نظارت انتخابات روز ۲۶ فوریه (هفتم اسفند) مجلس هست . ا این رویدادی تاریخی است. ما مشتاقیم که جاری شدن دموکراسی در ایران را از نزدیک مشاهده کنیم. تاسف برانگیز خواهد بود اگر برای نخستین بار از زمان استقرار حکومت روحانیون، هیچ آمریکایی فرصت نیابد که صحه بر آزادنه و عادلانه بودن این انتخابات بگذارد.”

اخبار ایرانیان کانادا Iranian Canadian News

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *