متن فایل صوتی شکنجه و قتل جمال خاشقجی توسط سی ان ان منتشر شد CNN released Jamal Khashoggi torture lead to his death

متن فایل صوتی شکنجه و قتل جمال خاشقجی  توسط سی ان ان منتشر شد

CNN released Jamal Khashoggi torture lead to his death

ایرکانیوز – یکشنبه 9 دسامبر 2018 – 18 آذر 97

متن فایل صوتی آخرین لحظات زندگی خاشقجی منتشر شد

شبکه سی‌ان‌ان متن فایل صوتی آخرین لحظات زندگی «جمال خاشقجی»  در سفارت عربستان در استانبول  را منتشر کرد . جاستین ترودو نخست وزیر کانادا هم در مصاحبه با سی بی سی گفت که وی در این مورد مطلع شده است ولی نظری در مورد قتل وی نداد .

 

سی ان ان می گوید  متن منتشر شده  در دست  سازمان سیا  می باشد که امنیتی ها  آن را از روی فایل صوتی که مقامات ترکیه آن را ترجمه کرده و در اختیار آمریکا گذاشته‌اند به دست آورده است و در اختیار دیگر مقامات از جمله سناتورهای آمریکایی نیز قرار داده شده است.

«نمی‌توانم نفس بکشم» نمی توانم نفس بکشم . بعد دو بار صدای فریاد حاشجقی بلند می شود .  دراین زمان صدای اره به گوش می رسد .  یکی از افراد حاضر در شکنجه و قتل ، به بقیه می گوید آنها می توانند به موسیقی گوش بدهند .   دو بار در  طول قتل ، با عربستان تماس گرفته می شود و گزارش داده می شود . اخرین مرحله  مسول عملیات می گوید کار از طرف ما انجام شده است .

بر اساس این گزارش، خاشقجی زمانی که دوم اکتبر گذشته وارد کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه شد، به سرعت متوجه جو غیرعادی شده و با تعجب از فردی آشنا پرسیده بود که او در آنجا چه می‌کند.

طبق فایل صوتی ضبط شده از این لحظات، صدایی که گفته می‌شود متعلق به «ماهر عبدالعزیز المطرب» مامور اطلاعاتی سعودی است، به خاشقجی گفته بود که او باید «به کشورش بازگردد» و خاشقجی در پاسخ به وی گفته بود که آنها نمی‌توانند چنین کاری کنند و افرادی در بیرون کنسولگری منتظر او هستند.

اشاره خاشقجی به نامزدش که بیرون از محوطه کنسولگری منتظر وی ایستاده بود، است.

سپس بدون هیچ دیالوگ اضافه‌ای چند نفر به خاشقجی حمله می‌کنند و صداهایی که از فایل صوتی شنیده می‌شود نشانگر این است که وی در زمان کوتاهی پس از حمله در تقلا برای نفس کشیدن است.

.

بر اساس متن پیاده‌ شده از این فایل صوتی، «محمد الطبیقی» کالبدشکاف همراه تیم عملیات، با همکاری دیگر افراد حاضر اقدام به تکه تکه کردن جسد خاشقجی کرده و از آنها خواسته بود در حین کار «به موسیقی گوش کنند».

این گزارش در ادامه می‌گوید که متن اصلی این فایل صوتی توسط مقامات اطلاعاتی ترکیه به دست آمده اما مقامات ترکیه نگفته‌اند که آنها چگونه به این فایل صوتی دست یافته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *