جریمه 37.5 میلیارد دلاری در انتظار هالک بانک ترکیه Halkbank not Turkey will pay any U.S. fine, deputy PM says

جریمه 37.5 میلیارد دلاری در انتظار هالک بانک ترکیه

ایرکانیوز- irca News- اخبار ایرانیان کانادا – یکشنبه 21 ژانویه 2018 – 1 بهمن 96

هالک بانک ترکیه احتمال دارد به اتهام نقض تحریم های آمریکا علیه ایران به پرداخت بیش از 37 میلیارد دلار جریمه شود.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری احوال، ممکن است جریمه 37.5 میلیارد دلاری گام اول مقامات آمریکایی برای مجازات بانک ترکیه ای هالک بانک به اتهام نقض تحریم های ایران باشد.

وزارت خزانه داری آمریکا احتمالا تاکنون این درخواست را در گفت وگو با مذاکره کنندگان ترکیه ای که رایزنی های مربوطه از هفته گذشته آغاز شده، مطرح کرده است. هر چند احتمال دارد دولت ترکیه این مبلغ را غیرمنطقی و با انگیزه های سیاسی بداند و از پرداخت آن خودداری کند.

بر اساس این گزارش، پس از آنکه رضا ضراب تاجر ایرانی ترکیه ای که در مارس 2016 در میامی بازداشت شد، اعترافاتی را در دادگاه علیه بانک دولتی هالک بانک مطرح کرد اتهامات مربوط به دخالت هالک بانک در داد و ستدهای غیرقانونی احتمالی با ایران میان آنکارا و واشنگتن مورد بحث و رایزنی قرار گرفت.

آمریکا مدعی است که رضا ضراب از طریق هالک بانک داد و ستدهای غیرقانونی با ایران انجام داده است که نقض تحریم های واشنگتن علیه تهران محسوب می شود. وی در دادگاهی در منهتن گفت که در گذشته بین 100 تا 150 میلیارد دلار را به نمایندگی ایران از طریق نظام بانکداری بین المللی جابجا کرده است و در این میان حق کمیسیون دریافت کرده اس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *