رتبه یازدهم ایران و رتبه ششم سعودی ها در تحصیل دانشجویان در آمریکا Iran students in USA

      

رتبه یازدهم ایران در تحصیل دانشجویان ایرانی در آمریکا

 شنبه 2 تیر 1397 – ایرکانیوز – 23 جون 2018
بورسیه

وزیر آموزش‌ و پرورش در پیامی به مدال‌آوران المپیادهای علمی کشور با اشاره به رتبه یازدهم ایران در تحصیل دانشجویان خارجی در آمریکا بر ضرورت ایجاد بستر لازم برای فعالیت‌های پژوهشی، اشتغال، جذب و نگهداشت مدال‌آوران المپیادهای علمی تأکید کرد.

 :افتخارآفرینی حدود 700 نفر از دانش‌آموزان و کسب مدال‌های رنگارنگ (طلا، نقره و برنز) طی 30 سال گذشته در المپیادهای علمی نشان می‌دهد جوانان ما از استعدادهای درخشان و سرشاری برخوردارند و ما به آنان افتخار می‌کنیم.

ایجاد بسترهای لازم برای فعالیت‌های پژوهشی، اشتغال مناسب، جذب و نگهداشت افتخارآفرینان المپیادهای علمی، از وظایف وزارت آموزش‌ و پرورش است.

در ادامه پیام آمده است: افتخار دارم طی 10 روز گذشته، دو بار در جمع مدال‌آوران المپیادهای علمی حضور پیدا کنم و با آنان از نزدیک گفت‌وگو کنم؛ متأسفانه تاکنون خدمات شایسته‌ای نسبت به آنان ارائه نشده و شأن جایگاه آن به‌درستی رعایت نشده است.

بر اساس گزارش مؤسسه آمار اداره مهاجرت آمریکا در سال 2015، آمریکا میزبان بیش از 4.1 میلیون دانشجو خارجی بوده است سهم کشورهای مختلف به شرح زیر بوده است:

کشور چین بیشترین تعداد دانشجویان خارجی در آمریکا (31%) را داشته است. کشور هند (14%)، کره جنوبی (7%)، عربستان سعودی (6%)، کانادا (3%) به ترتیب رده‌های بعدی بوده است. ایران با (2%) در رتبه یازدهم قرارگرفته است.

من از خانم دکتر مهاجرانی و همکاران ایشان انتظار دارم طی دو ماه آینده، برنامه منسجمی بر اساس سند تحول، سند راهبردی نخبگان و در راستای تحقق برنامه ششم توسعه کشور برای حمایت از مدال‌آوران المپیادهای علمی کشوری و جهانی آماده و ارائه دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *