آقای نخست وزیر ترودو:آمار نژاد پرستی پلیس پایتخت کانادا علیه جوانان خاورمیانه و سیاه شرم اور است

دانشگاه یورک گزارش تحقیق دوساله پلیس اتاوا – پایتخت کانادا را منتشر کرد . براساس 92802 ی داده های برگه هاجریمه صادر شده  بین سالهای 2013-2015   احتمال اینکه یک جوان اهل خاورمیانه توسط پلیس اتاوا  در خیابان متوقف شود 12 برابر یک جوان سفید پوست هست . بر همین اساس احتمال متوقف شدن یک جوان سیاه 8 برابر بیش از یک جوان سفید پوست هست .

اخبار ایرانیان کانادا _ IRCA NEWS- دوشنبه 24 اکتبر 2016- 3 آبان 95

 

PM TRUDEAU SHAMEFUL REPORT ON DISCRIMNIATON BY Ottawa police AGAINST stopping Middle Eastern, black

York University researchers reviewed data from 81,902 traffic stops involving Ottawa residents

مسول این گزارش Lorne Foster لورنه فوستر از دانشگاه یورک تورنتو می باشد .

lorne-foster-racial

این گزارش به این دلیل تهیه شده است که یک جوان سیاه پوست  Chad Aiken چاد ایکن که مرسدس بنز مادرش را میر انده است بدون هیچ تخلف رانندگی به دلیل رنگ پوستش توسط یک افسر سفید پوست پلیس اتاوا در سال 2005 متوقف می شود .این جوان به کمیسیون حقوق بشر شکایت می کند . یکی از شرطهایتوافق این جوان با پلیس اتاوا ، اجازه بررسی جریمه های رانندگی و راهنمایی صادر شده توسط پلیس بوده است .  چاد ایکن در سال 2005 ، هجده ساله بوده است .

chad-aiken852

97 درصد جریمه ها مربوط به تخلفات رانندگی استانی و شهری بوده است که گزارش می گوید نشانه ای از نژاد پرستی در ان نمی توان یافت . ولی در مورد 2299 مورد که اتوموبیل ها بخاطر مشکوک بودن به جرایم جنایی بوده است 44 درصد دستگیر ند و 41 درصد  اخطار گرفته اند . ولی تفریبا هیج بومی ( سرخ پوست ) – خاورمیانه ا ی و سیاه پوست بدون اخطار یا دستگیری نبوده است .

ربیس پلیس اتاوا  چارلز برادولو Ottawa Police Chief Charles Bordeleauدمی گوید که نژاد پرستی در جامعه وجوددارد و ممکن است در پلیس اتاوا هم وجود داشته باشد . این در حالی است که

charles-bordeleau (1)

که دو افسر پلیس سفید اتاوا – عبدالرحمان عبدی   Abdirahman Abdi  یک سومالی کانادایی دچار بیماری روحی روانی را در روز یکشنبه 26 جولای 2016  با ضربات باتوم در خیابان مجروج کردند که  وی در جا کشته شد. و هنوز بعد از گذشت 3 ماه سازمان تحقیق گزارش خود را منتشر نکرده است .

 

abdi

ABDOLRAHMAN ABDI-

1- تعداد پلیسهای سفیدی که  مهاجران رنگین پوستکه ماشین های خوب سوار می شوند را متوقف می کنند کم نیستند . انها فکر می یه کنند این مهاجران از راه های غیر قانونی به این پولها و ماشین ها دست یافته اند .

2- کمتر مهاجران و رنگین پوستان که مورد تبعیض پلیس قرار می گیرند ، پیگیر نقض حقوق بشر خود می شوند . اگر این افراد در پلیس پرونده داشته باشند ، تقریبا هیچ جایی حرف انها بر علیه پلیس پیش نخواهد رفت .

3- پلیس ها یک قانون دارند که حتی اگر پلیس درون تشکیلات حلاف کند علیه وی در بیرون از سازمان پلیس حرف نمی زنند . تقریبا بندرت د راین سالها در پرونده ای یک پلیس فساد مالی و یا تبعیض نزادی درون پلیس را علنی کرده است .

4- اگر کسی علیه یک پلیس شکایت کند سعی می کنند به انواع مختلف وی را از شکایت خود منصرف کنند.

زمان ان رسیده است نمایندگان مجلس نسبت به اصلاح پلیس پاینخت کانادا اقدام کنند . این امارها به هیچ وچه شایسته یک نظام دمکراتیک نیست .

همچین اقایان رضا مریدی نماینده انتاریو – علی احساسی و مجید جوهری نمایندگان لیبرال موضعشان در مورد این گزارش را مشخص کنند . ایا رفتار پلیس اتاوا و  تبعیض علیه خاورمیانه ای تبارها درست است ؟ آیا  بنظر شماحقوق بشر جهانی است ؟ و اگر جهانی است چه عملی برای پایان یافتن به این تبعیض ها به عنوان نماینده مجلس انجام می دهید .

اخبار ایرانیان کانادا   Iranian Canada news

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *