آیا مابه التفاوت مالیات شهرداری در مجموعه ” ورلد ان یانگ ” را پس گرفته اید؟

آیا مابه التفاوت مالیات شهرداری در مجموعه ” ورلد ان یانگ ” را پس گرفته اید؟

قابل توجه خریداران املاک تجاری و مسکونی در مجموعه “ورلد ان یانگ ”  شماره 7171 و 7181 خیابان یانگ ( تورن هیل )

آیا در مورد مالیات عوارض شهرداری از زمان ” پیش خرید” تا  تحویل و نهایی شدن سند ملک closing و

ما به التفاو ت ان با فروشنده شرکت لیبرتی تسویه حساب کرده اید . این حق قانونی شما هست .

Right of owners at  “World On Yonge”  Marhkam  reimbursement of portion of property tax collected from time of agreement to  the Closing time

 

اخبار ایرانیان کانادا _ Irca News- دوشنبه 27 فوریه 2017- 9 اسفند 95

یکی از مواردی که خریدارانی که واحد مسکونی یا تجاری در مجتمع های مسکونی در انتاریو  خریداری میکنند باید دقت کنند اینست که از تاریخ پیش خرید تا closing بخشی از پرداخت ماهانه بابت مالیات عوارض شهرداری  است که می بایست در موقع closing  مابه التفاوت ان تسویه حساب شده و یا به خریدار برگشت داده شود یا به صندوق شهرداری واریز شود.  در برخی از موارد   اگر خریدار حقوق خود را بداند  و درخواست برگشت وجه را از برج سازبنماید  ظرف دو هفته  این مبلغ را برمیگردانند . در غیر این صورت مواردی شینده شده است که این مبلغ برگردانده نشده است و در حساب برج ساز می ماند .

اقای  (م ) می گوید برحسب تصادف  برای مغازه‌ای که  در مجموعه تجاری ورلد ان یانگ پیش خرید کرده بودم بعد از یکسال شنیدم که این پول که حق قانونی من است  نزد مسولان شرکت  که ا طلاعی  نداده بودند. رقتم و در خواست تسویه حساب مالیاتی را کردم . در نتیجه و مبلغ 8,900 دلار پول خودم را پس گرفتم.

اقای( م )در مهمانی شب یلدای 2016 از یک دوستی که مغازه تجاری بزرگتری خریده بود پرسیدم ایا  این پول را گرفته است ؟ وی نیز  خبر نداشت و باور نمیکرد. چون مغازه بزرگتری داشت 19,500 دلار پس گرفت البته بعد از یکسال و نیم بطور تصادفی.

در مورد واحدهای اپارتمانی نیز  هم همین موضوع معتبر است .

زمانی که  ساخت و ساز کار ( بیلدر )  شروع به ساخت خانه میکند, تا زمان قبل از Occupancy  تحویل خانه ، ساخت و ساز کار -بیلدر – مالیات  شهرداری را بر اساس فرمول زمین  پرداخت میکند. بعد از این دوره, مالیات پ به عهده مالک واحد تجاری و یا آپارتمان هست. از آنجایی که هنوز شهرداری مقدار مالیات  را تعیین نکرده, است  ،شرکت سازنده  به صورت تخمینی مبلغی را از مالک میگیرد و به شهرداری میدهد,یعنی  ساخت و ساز کار  واسطه بین مالکان  و شهرداری محسوب می شود .  در این میان, برخی  از ساخت و سازکارها  متاسفانه نپول را میگیرند و به شهرداری نمیدهند, بلکه در تخمین زدن مبلغ مالیات  هم دست بالا میگیرند.

لطفا کاغذ های قرارداد و تحویل سند (closing )   رو به وکیل یا حسابدار خود بدهید تا برایتان بازبینی کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *