اجازه پرواز به زن و شوهر دانشجوی ایرانی ساکن وینی پگ برای شرکت در کنفرانس امریکا داده نشد

اجازه پرواز به زن و شوهر دانشجوی ایرانی ساکن وینی پگ کانادا  برای شرکت در کنفرانس  علمی در امریکا داده نشد

عدم صدور کارت پرواز برای الناز افشاری بور و همسرش رامین سلطانزاده دانشجو دانشگاه مانی توبا  که برای  شرکت در کنفرانس عازم  کالیفرنیا بودند به دلیل دستور نژاد پرستانه و ضد ایرانی ترامپ در ممنوعیت ورود ایرانیها به امریکا

اخبار ایرانیان کانادا_Irca News- دوشنبه 30 ژانویه 2017- 11 بهمن 95

Iranian Winnipeg Student couple , Elanz Afsharipour &Ramin Soltanzadeh,  barred from travelling to U.S. for conference

  • Winnipeg Sun -Glen Dawkins

الناز افشاری پور و رامین سلطانزاده از وینی پگ استان مانی توبا بعداز ظهر روز شنبه عازم  کنفرانس در سانفرانسیسکو کالیفرنیا بودند که  مسولین شرکت هواپیمایی فرودگاه جیمز رابرتسون وینی پگ بعداز یک ساعت انتظار اجازه سوارشدن به هواپیما را به این دو ندادند . مسولین فرودگاه علت را دستور منع ورود ایرانیها به امریکا اعلام کردند .  الناز و رامین هردو دانشجوی بین المللی که ویزای تحصیلی در کانادا دارند و سالها هست که در مانی توبازندگی می کنند . در این سفر قرار بود  الناز  که دانشجوی دکترا می باشد   تحقیقش را در کنفرانس ارائه بدهد.  انها ازبهار سال گذشته در مورد این سفر برنامه ریزی کرده بودند .  ایرکانادا و وست جت در بیانیه هایی روز شنبه اعلام کردند بدلیل دستور ترامپ انها از سوارکردن مسافران با دو تابعیت از 7 کشوری که ترامپ ورود انها را به امریکا ممنوع کرده است ، معذور هستند . ایرکانادا اعلام کرد که پول بلیط را برمی گرداند و یا انرا به حساب انها نگه می دارد.

الناز افشاری پور دانش اموخته دانشگاه صنعتی امیر کبیر تهران می باشد

در روز شنبه برایان پالیستر  Brian Pallisterریس دولت محافظه کار استان مانی توبا در توییتی اعلام کرد که  مانی توبا محل امید و زندگی هر فردی است که تحت هر شرایطی به کانادا بیاید. به کانادا خوش امدید .

ترجمه : سعید سلطانپور

Iranian Canada News

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *