اختصاص نیم میلیون دلار به سازمان آمار کانادا برای جمع اوری بهتر اطلاعات مالکان غیر کانادایی

دولت کانادا 500 هزار دلار در بودجه 2016 به سازمان امار برای جمع اوری بهتر اطلاعات از خریداران خارجی املاک و مستغلات در کانادا خبر داد.
ایرکانیوز – به نقل از سی بی سی 23 مارچ 2016- 4 فروردین 95

Ottawa gives StatsCan $500K to find better data about foreign property buyers
Budget allocates $500,000 to studying ways to monitor foreign ownership, especially in B.C

وزیر دارایی کانادا بیل مونرو گفته که اطلاعات کافی برای تصمیم گیری در مورد مالکان خارجی که در بریتیش کلمبیا علت اصلی گران شدن بی رویه و غیر اقتصادی املاک و مستغلات کانادا خوانده شده است ، وجود ندارد . وزیر گفت وقتی ما امار برای تصمیم گیری می خواهیم آماری وجود ندارد .
اخیرا بریتیش کلمبیا اعلام کرد که خریداران املا ک و مستغلات باید شهروند بودن یا مهاجر بودن خود را اعلام کنند .

سازمان دولتی بیمه وام خانه CMHC also looking at foreign ownership نیز در صدد داشتن امار شهروندی خریداران هست .
به دلیل حضور خریداران خارجی ازکشورهای دیگر مانند چین و ایران که شیوه های معمول بازار خرید و فروش مسکن را ندیده گرفته اند، غملا قیمت مسکن سرسام اور رشد کرده است و به همین دلیل پول بسیاری بجای تولید در ساخت و ساز و خرید و فروش مسکن وارد شده است ، که در صورت عدم کنترل اقتصادی می تواند در صورت سقوط بازار مسکن ، نتایج تلخی برای اقتصاد کانادا و بسیاری از کانادایی ها داشته باشد .
13.5 میلیون دلار برای جمع اوری بهتر اطلاعات و داده های اقتصادی در ظرف 5 سال به اداره امار اختصاص یافته است .
سوال این هست ایا با 500 هزار دلار در سال 2016 می توان به امار درستی دست یافت در حالیکه این کار باید حداقل 10 سال پیش انجام می شد و یا از تحریه های عینی و امارهای کارشناس معتمد املاک در شهرهای بزرگ مانند ونکوور و تورنتو استفاده می شد .

بنظر می رسد بانکها چندان مایل به کاهش خرید خارجی ها در بازار مسکن کانادا نیستند . قوانین در کانادا یا باید از طریق مردم صورت بگیرد یا از طریق لابی های بانکها و بیمه ها و شرکتهای بزرگ . علت نداشتن آماردرکشور ی مانند کانادا که با امار سرو کار دارد، چندان غیر منتظر ه نباید باشد.

اخبار ایرانیان کانادا Iranian CANADIAN NEWS

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *