اعتراض کارگران به تردودو نخست وزیر کانادا – ترودو “دو رو ” قولهای انتخاباتی را عمل کن “

اعتراض  ده ها نماینده کارگران جوان  در جلسه  با تردودو نخست وزیر کانادا  –  کارگران پشت شان را به ترودو کردند . کارگران بعد از انتقاد تردود از اعتراض انها به ترودو گفنند  “دو رو ” ” قولهای انتخاباتی را عمل کن ” و  “استعفا کن ”

اخبار ایرانیان کانادا – ایرکانیوز – 25 اکتبر 2016- 4 آبان 95

Justin Trudeau gets rough ride from Delegate at young workers’ summit in Ottawa

Prime minister expresses frustration after protesters turn their back on him , Heckles, jeers labour forum Event

https://goo.gl/MhfkBF

جاستن ترودو نخست وزیر لیبرال کانادا که تلاش می کند با جضور در محافل  نهادهای کارگری کانادا  که از وی در جریان سقوط دولت محافظه کار حمایت کردند و در پیروزی اکثریتی وی نقش  داشتند ، ارتباط بهتری برقرار کند این بار در یکسالگی پیروزیش با اعتراض مدنی کارگران جوان سازمان کار کانادا روبرو شد . ترودو که در  روز سه شنبه در اتاوا در سمینار کارگران جوا ن شرکت کرده بود  وقتی سوال دو مجری برنامه از ترودو شروع شد 12 تن از نمایندگان   کارگران ا  در اعتراض به وی ایستادند و  پشتشان را به ترودو کردند.

truduea working summint

ترودو که از این حرکت دلخور شده بود از انها انتقاد کرد و گفت برای من دلسرد کننده است  که وقتی در جلسه ای برای گفت و شنید امده ام و رو به جلو حرکت کنیم ولی می بینم در یک سالن بزرگ عده ای ایستاده اند  که نشان می دهد  انها  اهل شنیدن نیستند . عده ای برای پاسخ ترودو دست زدند

یکی گفت ما با دروعگو ها گفت و شنید نداریم .

عده ای برای پاسخ ترودو دست زدند . درعوض تعدادی نیز با سر دادن شعار ” دورو ” به وعده انتخاباتی خود عمل کن ”

اعتراض کارگران به ترودو برای عدم وعده های انتخاباتی خود نکشیدن خط لوله نفتی جدید – خرابی سیستم پرداخت حقوق کارمندان دولت  برای چندین ماه –  تلاش لیبرالها برای امضای قراداد بین کشورهای منطقه اقیانوس ارام ( تی پی پی  که توسط هارپر تهیه شده بود و سخنان وزیر اقتصاد بیل مونرو که روز دوشنبه گفته بود کانادایی های جوان باید برای شغل های موقتی   ( قراردادی ) حاضر شوند .

ترودو گفت که دولت وی به همین دلیل با استانها درحال مذاکره است تا بتواندبیمه  بازنشستگی همگانی را بهبود بخشد . وقتی ترودو گفت که داشتن کار بدون حقوق بازنشسستگی بخشی از واقعیت زندگی امروز است ، با هوی حاضرین روبرو شد  . نرخ بیکاری دربین جوانان در کانادا دو برابر نرخ بیکاری کل کانادا هست . واز سال گذشته که دولت لیبرال برنده شده است  تغییری نکرده است در حالی که لیبرالها قول ایجاد سالانه 125 هزار شغل برای جوانان را داده بودند  .

نرخ بیکاری جوانان در انتاریو نیز بخصوص در شهرهایی مانند ریجموند هیل که رضا مریدی وزیر لیبرا ل انتاریو نماینده ان هست علیرغم حکومت 13 ساله لیبرالهای استان انتاریو بال می باشد .

یکی از کارگران به ترودو گت تو با هارپر فرق نداری . ترودو تفاوت های خودش با هارپر را توضیح داد .

ترودو بعداز نیم ساعت جلسه هنگام رفتن از حضا ر بخاطر تلاششان برای مقابله با وی تشکر کرد و گفت سال بعد دوباره شرکت خواهد کرد .

در مجلس نمایندگان اپوزیسیون حرکت کارگران را نشان افول محبوبیت ترودو خواندند . وزیر لیبرال اعلام کرد در یک دمکراسی این اتفاق ها می افتد.

اخبار ایرانیان کانادا   -Irca news

.

اخبار ایرانیان کانادا – ایرکانیوز – 25 اکتبر 2016- 4 آبان 95

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *