افزایش تعداد پولدارهای کانادا که مالیات نمی دهند، هرچند میلیونها نفر نیز با درآمد 15 هزار دلاری مالیات نمی دهند

افزایش تعدادپولدارهای کانادا که  مالیات نمی دهند . میلیونها نفر نیز با  اعلام درامد 15 هزار دلاری  نیز قانونا مالیات نمی دهند.

تعداد 6 هزار کانادایی‌ با در آمد بالای 100 هزار دلاری در سال 2014 مالیات از طریق حفره های قانونی ، نپرداخته اند .

اخبار ایرانیان کانادا_irca News- پنح شنبه 27 آوریل 2017 – 7 اردی بهشت 96

CBC Investigates

Number of highest-earning Canadians paying no income tax is growing

CBC analysis reveals about 6,000 earning more than $100,000 got legal break in 2014

By Valerie Ouellet

سی بی سی با استفاده از قانون دسترسی به اطلاعات ، امارهای اداره  مالیات کانادا  برگه‌های مالیاتی افرادی که از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴، از ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار دلار و بیشتر درآمد داشته‌اند را بررسی کرده است . این امار رقم افزایش 50 درصدی افرادی که   قانونا هیچ مالیاتی نداده‌اند را  از رقم ۴۰۵۰ نفر به ۶۱۱۰ نفر نشان می دهد .

در همین دوره ،   از دوبرابر شدن  افرادی که در‌آمد سالانه بیش از ۲۵۰ هزار دلار داشته‌ و  یک پنی هم مالیات نداده‌اند، خبر می دهد 

فقط در سال ۲۰۱۴ تعداد ۶ هزار برگه معافیت مالیاتی برای افرادی که در‌آمدهای بالا داشته‌اند صادر شده است. نیمی از این افراد ساکن دو استان کبک و بریتیش کلمبیا بوده‌اند. صدها تن دیگر در استان‌های انتاریو و آلبرتا زندگی می‌کرده‌اند. تعداد ۴۵۰ برگه معافیت مالیاتی هم متعلق به کانادایی‌هایی بوده که در خارج از کشور کار می‌کرده‌اند.

براساس آخرین آمار منتشر شده، اکثریت کانادایی‌هایی که درآمدهای بالا دارند، از ۲۴ هزار و ۱۰۰ دلار، تا ۱۵۷ هزار دلار مالیات پرداخت کرده‌اند.

در سال 2016 گزارشی توسط تعدادی از خبر نگاران تحقیقاتی ، منجمله سی بی سی کانادا لیست پاناما را منتشر کردند که حداقل 900 کانادایی میلیونر با استفاده از حفره مالیاتی با توصیه شرکت بزرگ حسابرسی ک پی ام جی  KPMG ، از پرداخت  میلیونها دلار مالیات با افتتاح حساب در پاناما خودداری کرده اند .

آنها که مالیات نمی‌دهند، چکار کرده‌اند؟

به گزارش اداره آمار کانادا،  دلایل مختلفی برای نپر داختن مالیات چه برای افراد با درامد بالا و یا درامد پایین وجود دارد .

برای درامدهای بالا می تواند  یا به دلیل  ضرر سالهای قبل در شرکتها و یا ورشکسته شدن  و یا جابجایی  محل شرکت که ممکن است معافیت مالیانی داشته باشد ( مانند حساب های جزایر کوچک و یا پاناما ) . 

ا پرداخت‌های قابل توجهی برای پس انداز در صندوق‌ بازنشستگی‌  – آر . آر . اس . پی RRSp داشته‌اند.
پرداخت کمک مالی به خیریه ها نیز باعث معافبت مالیاتی شده است . 

البته در مورد کم درامدها و کسانی که درامد شان را کم اعلا م می کنند مانند کسانی که دستمزد نقد می گیرند مانند رانندگان تاکسی – رانندگان توزیع پیتزا- بخشهایی از ساخت و ساز- گارسن ها  که رقم بالایی را شامل می شوند . به گفته باب ری ریس سابق موقت حزب لیبرال و نخست وزیر سابق انتاریو در حدود 15 میلیون کانادایی زیر 15 هزار دلار درامد دارند .  براساس امار سی بی سی از اداره مالیات تعداد یک سوم از کسانی که فرم مالیاتی د راین دوره پر کرده اند رقم 15 هزار دلار را پر کرده اند .

سیستم اداره مالیات کانادا ، بنظر در مورد پیگیری تقلب مالیاتی ،  یا  نیروی کافی  در اختیار ندارد ویا سیاست دولت ، در عدم سخت گیری در چنین مواردی است .

با توجه به تجریه ایرانی ها در تورنتو و انتاریو ،  تقریبا ممکن نیست که کسی درامد 15 هزار دلاری در سال داشته باشد و بتواند خانه مستقل از خود داشته باشد

در هر حال سیستم مالیاتی کانادا نیاز به یک تغییر و بازنگری جدی و مشارکت مردمی دارد .

سیستم مالیاتی کانادا نیاز به یک بازنگری اساسی و مشارکت ملی دارد. یکی از ابزارهای کنترل قیمت بی رویه خانه هماهنگی بانکها و اداره مالیات کانادا می باشد

Iranian Canada News-ایرکانیوزhigh-income-canadians-who-pay-no-income-tax

منبع سی بی سی 

https://goo.gl/USYM8h

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *