ترودو سکوت کرد ، وزیر امور خارجه کانادا با تاخیر14 ساعته ، ترور داعش در تهران را محکوم کرد

ترودو سکوت کرد ، وزیر امور خارجه کانادا با تاخیر14 ساعته ، ترور داعش در تهران را محکوم کرد

ایرکانیوز – اخبار ایرانیان کانادا_Irca News- چهارشنبه 7 ژوئن 2017 – 17 خرداد 96

Justin Trudeau and Opposition leaders silent , Canada FM statement condemns terrorist attack in Tehran with hours delay 

پس از 14 ساعت از دو عملیات تروریستی داعش در تهران ، کشتن 14 نفر و زخمی کردن 42 نفر در مجلس و مقیره خمینی درساعت 10 ضبح روز چهارشنه ، وزارت امور خارجه کانادا در بیانیه ای عملیات تروریستی تهران را محکوم کرد و با مردم ایران ابراز همدردی کرد . .  کریستیا فری لند و نمایندگان رهبران مخالف -توماس مالکر _ ان دی پی ) و اندرو شی یر _ محافظه کار ) و حزب سبز در صحن علنی مجلس در اتاوا در این مورد سکوت کردند .

جاستین ترودو هم که در چنین مواقعی  مانند ترور در پاریس و منچستر و لندن از طریق توییت انرا محکوم و با مردم ابراز همدردی می کند درمورد ایران سکوت سیاسی اتخاذ کرده است .

کریسیتا فری لنند تنها به مجلس اشاره کرده است و نامی از عملیات انتحاری تروریستی در مقبره خمینی نامی نبرده است . بیانیه اضافه می کند که زمان این حمله در ماه حرمت دار رمضان ، یک توهین به روح این ایام است .  کانادا همچنان در مبارزه بر علیه ترور و نفرت پراکنی ، ادامه خواهد داد .

مچید جوهری نماینده لیبرال از شهر ریچموندهیل و علی احساسی نماینده ویلودیل نیز با تاخیر با مردم ایران ابراز همدردی کردند .

رضا مریدی نماینده  ریچموندهیل و وزیر لیبرال انتاریو و ریس دولت لیبرال انتاریو خانم کاتلین وین هنوز هیچ موضعی اتخاذ نکرده اند .

این د رخالیست که وزرات امور خارجه امریکا چند ساعت زودتر از کانادا این حمله را محکوم و به قربانیان تسلیت گفته بود .

AppleMark
AppleMark

tehran attack 2

 

News Release

June 7, 2017 – Ottawa, Ontario – Global Affairs Canada

The Honourable Chrystia Freeland, Minister of Foreign Affairs, today issued the following statement following two terrorist attacks in Tehran, Iran:‎

“Canada strongly condemns today’s terrorist attacks in Iran, including at their parliament. We grieve the deaths and the injuries sustained by many civilians and deplore the targeting of innocent Iranians. Our thoughts and sympathies are with the people of Iran.

“The timing of these attacks, during the holy month of Ramadan, is an offence to the spirit of this sacred time.

“Canada remains unwavering in the global fight against terrorism and the hatred on which it is based.”

IRca News

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *