ترودو :کانادا سیگنالهای درست برای برقراری ارتباط با ایران ارسال کرده

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا درمورد بازگشایی سفارت این کشور در ایران ابراز تمایل کرد.

ایرکانیوز به نقل از هافتینگتن پست : 8 مارچ 2016- 18 اسفند 94

جاستین ترودو نخست وزیر لیبرال کانادا که در گفتگوی اینترنتی به سوالات مردم در مورد سیاست خارجی کانادا پاسخ می داد درمورد ارتباط با ایران نیز پاسخ داد . از وی پرسیده شد که محافظه کاران کانادا می گویند لیبرال ها پیام غلط به ایران برای برقراری ارتباط و لغو تحریم ها با توجه به تهدیدهای ان کشور می دهد .
ترود گفت :
“من فکر می کنم کانادا در حال ارسال پیام های درست به ایران هست . و ی افزود که کانادا هنوز هم نیاز به تعامل با کشورهایی که نشان دهنده یک تهدید برای امنیت جهانی و یا منطقه ای است، دارد

او گفت: “شما نیاز به فرصت هایی برای تحت فشار قرار دادن ان کشورها دارید که به آنها بگویید که د آنها در راه اشتباه هستند ، به آنها بگویید که چگونه شروع به تصحیح مواضعشان کنند .”

“شما این کار را نمی توانید با دستانت را روی هم بگذارید و فریاد بزنید که اشتباه می کنید وتوقع داشته باشید که انها این پیام شما را بشوند .

نخست وزیر نتوافق هسته ای ایران و P5 + +1 با چین، فرانسه، روسیه، انگلستان، ایالات متحده و آلمان را یک “گام عالی” برای محدود کردن جاه طلبی های هسته ای ایران دانست ترودو افزود اما باید کار های بیشتری انجام شود تا حمایت دولت ایران از تروریسم و ​​نقض حقوق بشر درست شود .

” وی مجددا تاکید کرد که شما نمی توانید دستهایتان را روی سینه قرار بدهید و داد بزنید بعد هم فکر کنید که طرف مقابل حرف شما را می شنود .

ترودو همچنین تمایل خود را برای بازگشایی سفارت کانادا در تهران را ابراز کرد اما گفت که برقراری مجدد روابط با ایران یک فرایند طولانی است که تازه آغاز است.

خبار ایرانیان کانادا ا
IRANIAN CANADAIAN NEWS WWW.IRCA.NEWS .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *