تظاهرات پزشکان در برابر مجلس انتاریو د راعتراض به لیبرال ها- بودجه به بهداشت نه به فسادمالی

چندصد پزشک و بیمار در برابر پارلمان انتاریو – کویئنز پارک -تورنتو در روز شنبه باشعارهای بودجه به بهداشت ونه فساد مالی از دولت لیبرال کاتلین وین به قطع بودجه بهداشت در برخی از بخشها اعتراض کردند .
ایرکانیوز – شنبه 23 آوریل 2016- 5 اردی بهشت 95

Doctors rally against health-care cuts at Queen’s Park
Protesters in lab coats call on Ontario Liberals to ‘fund health, not scandals’

این تظاهرات روز شنبه در برابر پارلمان انجام شد . دکتر نادیا علم گفت ما از دولت لیبرال انتاریو می خواهیم که کارش را درست انجام بدهد تا مردم بیش از این اسیب نبییند . وی گفت بس هست اینقدر مردم در لیست انتطار درمان می میرند قبل از اینکه نوبت درمانشان شوند .
روز جمعه دکتر اریک هاسکین وزیر بهداشت انتاریو با بودجه 51 میلیارد دلاری اعلام کرد یک دکتر 6.6 میلیون دلار وزارت بهداشت پول ویزیت بیماران را دریافت کرده است. 1000 تا پزشک در انتاریو بیش از یک میلیون دلار در سال 2015 دستمزد گرفته اند . سالانه 11 میلیارد دلار هزینه حقوق پرشکان در انتاریو می شود . هرپزشک بطور متوسط 360 هزار دلار درامد دارد
ERICK HOSKIN
گروهی که خود را پزشکان دلواپس ( دل نگران ) خوانده اند این تظاهرات را در اعتراض به سخنان اریک هاسکین بزگزار کردند .

دکتر نادیا علم
دکتر نادیا علم

پاتریک براون رهبر حزب محافظه کار نیز در این تظاهرات شرکت داشت.

بنابر گزارشات پزشکان خانوادگی برای صرفه جویی از اعزام بیماران به مراکز تخصصی حتی المقدور خودداری می کنند ،به همین دلیل حداقل در 3 مورد تشخیص بیماری سرطان در حد غیر قابل درمان رسیده بوده است . خانم قدسی ….. به دلیل عدم دقت در بیمارستان پرنسس مارگارت تورنتو که یک سال بعداز معالجات اولیه درمان رحم ، هیچ اقدامی نکرده بودند ، این بیماری عود کرده بود . و دو هفته پیش درگدشت . از این موارد بی دقتی در بخش بهداشت انتاریو کم شنیده نمی شود .

doctors-protest3
این در حالی است که صدها پزشک متخصص مهاجر از ایران و دیگر کشورهای اسیا و امریکای لاتین به انتاریو مهاجرت می کنند و عملا دولت انتاریو هیچ کاری برای استفاده از این نیروی عظیم متخصص برای سرویس دهی به مردم و بالابردن بهداشت مردم انتاریو و نیز کاهش هزینه های بودجه که از محل مالیات مردم انتاریو هست ، انجام نداده است .
kathlyn wynee mocket
دولت لیبرال سالها هست که اکثریت را در پارلمان دارد و قادر به تصویب قوانین است .

DOCTORS PROTES

اخبار ایرانیان کانادا IRANIAN CANADIAN NEWS

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *