تفاوت عمده بین ایران و کانادا و امریکا – چادر زدن در پارکها و اسکان در مدارس

یک تفاوت عمده بین ایران و کانادا .و آمریکا
بیش از 100 هزار کلاس درس برای پذیرایی از میهمانان نوروزی
ایرکانیوز – سعید سلطانپور- 22 مارچ 2016- 3 فروردین 95

یکی از سنت های خوب اداره اموزش و پرورش از دوران گذشته تا امروز، امکان اسکان معلمان در مدارس در نوروز و تابستان است .
وزیر اموزش و پرور ش به فارس گفت : 25 هزار نفر از فرهنگیان در ستادهای اسکان این قشر در کشور خبر داد و بیان کرد: برای ایجاد رفاه و آسایش مسافران و فرهنگیان آموزش و پرورش کشور 7 میلیارد تومان اعتبار در اختیار این واحدها قرار داد.
در امریکا و کانادا یکی از بزرگترین هزینه های سفر ، بدلیل اینکه کمتر کسی به خانه بستگان خود می رود در هتل ها و متل ها و مسافرخانه ها هست
در کانادا و امریکا ، نمی شد در پارک های شهر و یا پارک های جنگلی چادر زد .تعدا د محدودی جا برای چادر زدن در پارکهای جنگلی هست که حداقل 25 دلار می باشد .
صنعت هتلداری قدرت زیادی در تصویب قانون شهرداری ها و ممنوع کردن خوابیدن در پارکهای عمومی و محل های تفریحی دارد . پارکها درغروب تعطیل می شوند .
در ایران در سراسر خیابانها و پارکها چادر زده می شود .
در کانادا در خیابانها بعداز ساعات 2 تا 6 صبح نمی شود پارک کرد . در بسیاری از شهرها مانند ریچموندهیل پارکینگ عمومی هم وجود ندارد شهرداری شبی 5 دلار برای هر ماشین مجوز صادر می کند . در صورت نداشتن مجوز بین 30 دلار تا 75 درلار دز زمستان جریمه صادر می شود . یکی از مشکلات مردم عادی و شهروندان و یکی از محل های درامد برای شهرداری ها هست .
خوابیدن در پارکها هم جریمه دارد .

ESKAN MOSAFERANBANDAR ABAS

ESKAN AHVAZi-17-77
فانی وزیر اموزش و پرورش ا اعلام اینکه بیشترین اسکان مسافران فرهنگی در این چند روز از تعطیلات نوروزی از آن استان خراسان رضوی بود، اظهار کرد: استان‌های فارس، گیلان و یزد نیز در این روزها بیشترین اسکان مسافران فرهنگی را به‌خود اختصاص داد.

MADARS ESKAN-KERMAN

SETAD ESKAN5
متاسفانه بسیاری از این تفاوت های فرهنگی که بار اقتصادی برروی مردم دارد ، نگفته شده است .
مسافرت های ایرانی ها حتی اقشار کم درامد از کانادایی ها و امریکایی ها بدلیل اجازه استفاده از پارکهای عمومی و خیابانها ، بیشتر و کم هزینه تر هست .

اخبار ایرانیان کانادا Iranian Canadian NEWS

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *