تقدیر از هزاران داوطلب در المپیک ریو- جوان کانادایی پرچمدار ایران در اختتامیه

جوانی که پرچم ایران در مراسم پایانی المپیک ریو 2016 را حمل می کرد یک کانادایی داوطلب از شهر هامیلتون انتاریو بود .
ایرکانیوز – ir ca news -یکشنبه 21 اوت 2016- 31 مرداد 95
 
.کمیته المپیک ایران ورزشکاران ایرانی را به دلیل نتایج ضعیف و رقص و اواز اخر مراسم را از شرکت د راختتامیه محروم کردند.
 
“سی بی سی ” نوشت ” کام گالیندو ” جوان 22 ساله از ایالت اونتاریو کانادا در مراسم اختتامیه المپیک ریو با توجه به عدم شرکت ایران در مراسم اختتامیه، ماموریت حمل پرچم ایران در این مراسم را بر عهده گرفت.
 
این جوان کانادایی از نیروهای داوطلب کمک به برگزاری المپیک ریو بوده است که در جریان مسابقات المپیک به عنوان نیروی داوطلب کمک به کاروان ورزشی ایران فعالیت می کرد.
canada parchamdar2hamilton parchamdar
او با اعلام این خبر در صفحه توییتر خود اعلام کرد از این که مسئول حمل پرچم ایران در مراسم اختتامیه المپیک ریو است، هیجان زده است. او در جریان مراسم اختتامیه چند عکس نیز از خود گرفته و در شبکه های اجتماعی انتشار داده است.
 
کاروان ورزشی ایران پس از اتمام مسابقات المپیک علاقه ای به حضور در مراسم اختتامیه نداشته است. بر اساس گزارش ها مراسم اختتامیه المپیک ریو حتی از مراسم افتتاحیه آن جذاب تر و باشکوه تر بوده است.
 
کام گالیندو دانشجوی رشته علوم سیاسی دانشگاه ” مک مستر” در همیلتون کاناداست. او در جریان بازی های 2015 “پان آمریکن ” در همیلتون کانادا نیز به عنوان یک نیروی داوطلب به برگزاری این بازی ها کمک کرده است.
 
او اصالتا کلمبیایی و متولد کلمبیا است و علاوه بر انگلیسی ، به زبان های اسپانیولی و فرانسه نیز مسلط است. او گفته است به دلیل اینکه هیچ گاه به ایران سفر نکرده و هیچ آشنایی به زبان فارسی نداشته، فکر نمی کرده به عنوان داوطلب کمک به کاروان ایران گماشته شود اما پس از سختی هفته نخست در برقراری ارتباط با کاروان ایران، در روزهای پایانی المپیک توانسته رابطه کاری بهتری با اعضای کاروان ایران برقرار کند.
 
او که در 18 روز گذشته با اعضای کاروان ورزشی ایران در ریو سروکار داشته است ، ورزشکاران ایرانی حاضر در المپیک را انسان هایی فوق العاده توصیف کرده است. این جوان داوطلب در زمینه تدارکات، عملیات و پشتیبانی از کاروان المپیکی ایران در ریو خدمت می کرد.
 
او وقت گذراندن با کاروان ورزشی ایران در المپیک را یک تجربه فوق العاده خواند و از اینکه اعضای کاروان ورزشی ایران این تجربه تکرار نشدنی را در اختیار او گذاشته اند سپاسگزاری کرد.
 
او تنها ساعاتی پیش از برگزاری مراسم اختتامیه اطلاع یافته است که باید ماموریت حمل پرچم ایران را بر عهده بگیرد. با وجودی که به گفته خودش سر درد داشته و هوا بارانی بوده اما تجربه حمل پرچم در مراسم اختتامیه برای او بسیار هیجان برانگیز و یا شاید تکرار ناپذیر بوده است و به همین خاطر سریعا موهایش را ژل زده و خود را تمیز و مرتب به مراسم اختتامیه رسانده است.
 
گالیندو گفته است میله های پرچم از آهن بود و به همین خاطر حمل آنها در طول مراسم بسیار سخت بوده و دستش از سنگینی میله بی حس شده است. از سوی دیگر به دلیل بارش باران وزن و خیس شدن پرچم وزن آن حتی بیشتر هم شده است.
 
این جوان کانادایی گفته است که در طول مراسم بسیار مراقب پرچم ایران بوده تا به دلیل سنگینی میله از دستش نیفتد.
 
پس از انتشار خبر پرچمداری این کانادایی برای ایران در مراسم اختتامیه، سیلی از کاربران ایرانی شبکه های اجتماعی به صفحات مجازی این جوان رفته و از او قدردانی کرده اند.
اخبار ایرانیان کانادا Iranian canada news

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *