توهین نژاد پرستانه به راننده تاکسی کانادایی ایرانی تبار در ساسکاچوآن

چهره زشت نژاد پرستی عمیق در کانادا –

توهین نژاد پرستانه به راننده تاکسی کانادایی ایرانی تبار در ساسکاچوآن- محمداخگر 65 ساله می گوید ماهی یک بار نژاد  به وی توهین نژاد پرستانه می شود . 

اخبار ایرانیان کانادا_Irca News- جمعه 31 مارچ 2017- 11 فروردین 96

Saskatoon cab driver verbally attacked by passenger over his Iranian decent race

mohammad Ahkgar and daughter

بر اساس گزارش  گلوبال نیوز در نیمه شب 12 مارچ ، محمد اخگر راننده تاکسی کمپانی یونایتد در ساسکاچوان برای سوار کردن مسافر ( سفید ) به ادرس می رود . مسافر از وی شغلش را می پرسد – کارت شناسایی میخواهد .از وی می پرسد آیا  د رکانادا غیر قانونی اقامت دارد  این در حالیست که اخگر 15 سال است راننده تاکسی می باشد . وی د رایران حسابدار بود است و در سال 1996 به کانادا امده است و در سال 2002 شهروند کانادا شده است .   اخگر می گوید از این اتفاقات هرماهه برای وی می افتد . بعضی وقتها نگران کنند ه است زیرا هیچ کسی در نیمه شب ان اطراف نیست . مسافر به پلیس تلفن می کند و از راننده تاکسی شکایت می کند .

Saskatoon cab driver verbally attacked by passenger over his race

  . این مکالمه در دوربین تاکسی ضبط شده است .  پلیس ساسکاچوان بعداز اینکه دو دختر محمد اخگر این موضوع را علنی کردند، هیچ اقدام عملی  در این مورد نکرده است . آنها قصد دارند به کمیسیون حقوق بشر ساسکاچوان شکایت کنند . خبرنگار گلوبال با مسافر مذکور تماس گرفته است و با نشان دادن ویدیو نظر وی را خواسته است . وی پاسخی نداده است.

از این اتفاقات نژاد پرستانه مخصوصا د رمورد رانندگان تاکسی موارد زیادی وجود دارد که عمق این فاجعه را نشان می دهد .

ترجمه : سعید سلطانپور

. By

Mohammad Ahkgar, a 65-year-old cab driver for United CabBy in Saskatoon, said a recent verbal attack on him was shocking, but it’s not the first time it has happened to him.

Ahkgar, who is originally from Iran, recently endured some nasty questions and comments that focused on his race.

Global News has obtained the unsettling video of the passenger

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *