جاستین ترودو مهمان رسمی کاخ سفید ، نه به عنوان رهبر و بالاترین مقام کانادایی

ترودو مهمان رسمی شام کاخ سفید 2016- از وی به عنوان رهبر و بالاترین مقام یک کشور دعوت نشده ،زیر ا رهبر کانادا ملکه الیزابت پادشاه انگلیس وکانادا می باشد به این دلیل ترودو به عنوان مهمان رسمی دولت به کاخ سفید دعوت شده است
ایرکانیوز- چهارشنبه 9 مارچ 2016- 19 اسفند 94

در 19 سال گذشته هیچ نخست وزیر کانادا به این مهمانی دعوت نشده بود زیرا روابط ژان کریتین با بوش بخاطر عدم شرکت در اشغال عراق در 2003 بشدت خراب بود . روابط هارپر با بیل کلینتون و اوباما بدلیل پروژه نفت آلاسکا و دو دیدگاه مختلف محافظه کاران کانادا و دمکراتهای امریکا چندان هماهنگ نبود .
رسانه های امریکا و کانادا پوشش خبری زیادی در مورد این سفرکه دقایقی پیش با بازدید ترودو و اهدای گل یادبود سربازان گمنام آغار شده ، داشته اند .
ترودو می خواهد در مورد کاهش زمان توفق تردد مرزی تجاری – در مورد قرارداد چوب که توافق ان د راکتبر 2015 به پایان رسیده و هموازه محل اختلاف بین بازرگانان کانادایی و آمریکایی و دولتهایشان بخاطر تعرفه هابود ه است ، صحبت کند . کانادا و امریکا 7800 کیلومتر مرز مشترک دارند و روزانه ده ها هزار تریلی بین این دوکشور تردد میکنند. محیط زیست نیزیکی از مسایل مهم مورد علاقه دو کشور همسایه هست .
مسلما بدلیل جوان بودن و نگاه مثبت جهانی ترودو به مسایل ،تجربه کم سیاست جهانی وی را در اولویت اول قرار داده است و امکان پیشبرد گفت و گوها به نفع دو کشور را آسانتر کرده است
us-canada flag
مهمانی رسمی شام 5 شنبه 10 مارچ خواهد بود که ترودو و همسرش صوفیا در ان شرکت خواهند کرد . هیت کانادا 20 مهمان می توانند داشته باشند که شامل وزیر امور خارجه دیان – سفیر کانادا در امریکا – وزیر تجارت کزیستیا فری لند – وزیر دفاع هیجرات ساجان – وزیر محیط زیست کاترین مک کینیا – وزیر شیلات هانتر توتو جز این مهمانان رسمی هستند .
این سفر 3 روزه خواهد بود . یک سخنرانی د ردانشگاه و یک سخنرانی در موسسه مطالعاتی جز برنامه های ترودو هست . کاخ سفید این سفر را مهم تلقی کرده ست ولی محافظه کاران کانادا می گوییند بسیاری از طرخها ، توسط هارپر ارائه شده بود .
یک سناتور دمکرات Sen. Amy Klobuchar, a Minnesota Democrat امی کلبو چار از مینه سوتا می گوید امریکایی الان بخاطر ترودو به سیاستمداران امریکا راغب شده اند . ترودو ماه گذشته روی جلدمجله امریکایی بود وبا برنامه شصت دقیقه هم روز شنبه مصاجبه داشت .
invitations
The Canadian delegation receives 20 tickets to the state dinner and will include:
Foreign Affairs Minister Stephane Dion
International Trade Minister Chrystia Freeland
Defence Minister Harjit Sajjan
Environment Minister and Climate Change Catherine McKenna
Fisheries and Oceans Minister Hunter Tootoo

در سال 2009 نخست وزیر هند مانموهان سنگ – 2010 : ریس جمهور مکزیک فلیپ کالدرون
2011 – انگلا مرکل نخست وزیر آلمان – میونگ باک – کره جنوبی – و ریس چمهوری چین هو چیانتو
2012 – دیوید کامرون – انگلیس
2014- اولاندو -ریس جمهور فرانسه
2015 – آبه نخست وزیر ژاپن 2016- جاستین ترودو – نخست وزیر کانادا
2009: Then-Indian PM Manmohan Singh
2010: Then-Mexican President Felipe Calderon
2011: Then-Chinese President Hu Jintao
2011: German Chancellor Angela Merkel
2011: Then-South Korean President Lee Myung-bak
2012: British PM David Cameron
2014: French President Francois Hollande
2015: Japanese PM Shinzo Abe
2015: Chinese President Xi Jinping
2016: Canadian PM Justin Trudeau
uscanada flag

اخبار ایرانیان کانادا ا
IRANIAN CANADIAN NEWS WWW.IRCA.NEWS .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *