حباب مسکن در تورنتو و 4 شهر اروپایی و هنگ کنگ

حباب مسکن در تورنتو و 4 شهر اروپایی و هنگ کنگ

Toronto Has World’s Highest Risk Of A Housing Bubble Burst: UBS

Some argue the city’s bubble has already come and gone.

ایرکانیوز- irca news- اخبار ایرانیان کانادا – جمعه 29 سپتامبر 2017 – 7 مهر 96
ا

براساس گزارش یک بانک سویسی (UBS bank) تورنتو یکی از جهان شهرهایی است که بیشترین حباب دارایی را در املاک و مستغلات به خود اختصاص داده؛ قیمت هایی که از نیویورک،لندن و هنگ هنگ هم بالاتر است.

هافتینگتن پست و تورنتو سان و سی ان ان مالی ، در این مورد مقالاتی منتشر کرده اند .

 این اولین بار است که پرجمعیت ترین شهر کانادا در رتبه بندی 20 شهر بزرگ جهان جای گرفته؛ البته ونکوور دیگر شهر این کشور هم چنین شرایطی دارد.  شهرهای استکلهم،مونیخ،سیدنی،لندن،هنگ هنگ و ،آمستردام هم در معرض خطر حباب قیمت قرار دارند.

اقتصاد دانان  بانک سویسی  UBS Bank می گویند، قیمت ها در تورنتو طی 13 سال گذشته دوبرابر شده اند.در حالی که اجاره بها نسبت به همین دوره زمانی 5 درصد گران تر شده است.افزایش قیمت خانه به مراتب بیش از حد مجاز است.

این بانک سوئیسی همچنین در بررسی ها خود تاکید کرده که مقایسه قیمت خانه ها و درامد و همچنین قیمت اجاره بها،سبب شده تا ریسک ساخت و ساز بالا رفته و حباب قیمتی بزرگتر شود.

اقتصاد دانان  علت افزایش قیمت املاک در شهرهای بزرگ را ناشی از سه عامل عنوان می کنند:

1- نرخ بهره پایین که به راحتی می توان خانه خرید.

2- افزایش شمار خانواده های ثروتمند که می خواهد خانه درجه یک داشته باشند.

3- ساخت و ساز که با میزان تقاضا هماهنگ نبوده است.

این سه عامل در قیمت املاک تونتو تاثیر گذاشته است؛یعنی نرخ بهره ای که بانک مرکزی کانادا اعلام می کند،یک درصد است،در حالی که این نرخ کمی بالاتر از  بحران مالی است.

کاناد همچنین شاهد افزایش مهاجران ثروتمند است.براساس گزارش موسسه تحقیقات ثروت،حدود 8 هزار میلیونر در سال گذشته با این کشور نقل مکان کرده اند.در این میان ثروتمندان چینی به ونکوور و اروپایی های ثروتمند به تورنتو و مونترال مهاجرت کرده اند.

بانک سوییسی UBS همچنین در گزارش خود تاکید کرده که  دو حباب می توانداقتصاد کانادا را منفجر کند: تقویت دلار کانادا و افزایش نرخ بهره.

ممکن است که یک دلار کانادار برای خریداران خارجی گران باشد،اما نرخ بهره پایین در این کشور سبب شده تا وام های مسکن مقرون به صرف باشد.

این بانک سویسی البته هشدار داده که  پیش بینی های قیمتی می تواند قیمت املاک را در شهرهای بزرگ افزایش دهد.

Toronto is the number-one city in the world … when it comes to risk of a housing bubble bursting.

That’s according to Swiss bank UBS’s annual global real estate bubble index, which also ranked Vancouver as the city with the fourth-highest risk of a housing bubble.

The ranking looks at 20 major cities worldwide, and assesses each city’s risk of a bubble, which UBS defines as “a substantial and sustained mispricing of an asset, the existence of which cannot be proved unless it bursts.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *