حکم تاریخی :مجرم شناختن افسرپلیس تورنتو در قتل سامی یتیم

ایر کا نیوز – دوشنبه 25 ژانویه 2016- 5 ژانویه 94

jamesforceilo
تورنتو – بعداز 6 روز هیت منصفه داگاه ، جیمز فو رسیلو افسر پلیس تورنتو را که با 9 گلوله سامی یتیم 18 ساله را در جولای 2012 در ترن شهری کشته بود ، را به اتهام تلاش به قتل مجرم شناحت . هیت منصفه جیمزفوسیلو را از اتهام قتل عمد تبرئه کرد .
علت این حکم دادگاه هم این بود که از انجا که سامی یتیم با 3 گلوله اول کشته شده بود هیت منصفه افسر پلیس را مجرم نشناخت . زیرا در زمان شلیک 3 گلوله اول ، چاقو در دست سامی یتیم که مواد مصر ف کرده بود ، و به فرمان افسر پلیس که در چند متری وی در بیرون از ترن گوش نداده بود ، را موجه تشخیص داده اند .
sammy-yatim-streetcar
هیت منصفه افسرپلیس جیمز فورسیلو را بخاطر اینکه وی 6 گلوله با کالیبر45 در حالیکه سامی یتیم به زمین افتاده بودو مرده بود شلیک کرده بود را مجرم شناخت .
یکی از مدارکی که به هیت منصفه نشان داده نشد این بود که جیمز فورسیلو از بقیه پلیسها بیشتر در موارد مختلف اسلحه کشیده بود .
در این حادثه تنها افسری که شلیک کرده بود جیمز فورسیلو بود . سامی یتیم در پاسخ فرمان پلیس انداختن چاقو ، برای جیمز فورسیلو شگلک دراورده بود و به وی فحش داده بود . نکته ای که دادستان در دادگاه اشاره کرد .
این یکی از موار د نادری هست که یک پلیس در کانادا باتهام قتل یک نفر محکوم می شود . تا کنون پلیس در دادگاه های کانادا محکوم نشده بود .
علت محکوم شدن این بار افسر پلیس تورنتو بدلیل ویدئویی بود که یک رهگذر درهنگام حادثه با تلفن همراه فیلم برداری کرده بود . این فیلم بسرعت توسط صدها هزار نفر در کانادا دیده شد .
سازمان نطارت بر پلیس ( اس آی یو – SIU) افسر پلیس جیمز فوسیلو را مقصر دانست Const. James Forcillo
خیلی کم اتفاق در گذشته اتفاق افتاده بود که “اس ای یو “افسر پلیس را متهم قلمداد کند. بعداز هر حادته ای که پلیس انتاریو حضور داشته باشد و شهروندی زخمی و یا کشته شود ، اس ای یو تحقیقات خود را انجام می دهد .

سامی یتیم 18 ساله سوری تبار که برای اینده بهتر به کانادا مهاجرت کرده بود توسط 9 گلوله در ترن خیابانی ( استریت کار ) کشته شد که اعتراضات زیادی را در تورنتو و کانادا پی داشت. این حادثه در زمان ریاست بیل بلر بر پلیس تورنتو انجام شد .

sammy-yatims-death-shook-toronto-now-the-cop-charged-with-murder-is-on-trial-1445465458

بعداز این قتل جیمز فورسیلو به قسمت اداری پلیس منتقل شده بود .
دادگاه در حدود دو ماه طول کشید .
ریس اتحادیه پلیس تورنتو گفت که این حکم برای پلیس شوک اور هست . اتحادیه پلیس تلاش زیادی برای تبریه افسر پلیس انجام داده بود .
مادر سامی یتیم که پزشک هست و از سوریه چند سال پیش به کانادا برای اینده بهتر فرزندانش مهاجرت کرده بود بعداز حکم دادگاه گفت که بااین محکومیت افسر پلیس ،فرزندش هرگز بر نخواهد گشت

_sammy_mother
شهردار تورنتو – جان توری گفت مرگ سامی یتیم روزی سیاه در تاریخ تورنتو خواهد ماند

شه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *