خاوری باید یکی از شروط تجدید رابطه ایران و کانادا باشد – نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی

 تحویل خاوری -یکی از شروط ایران برای برقراری روابط دیپلماتیک با کانادا
اخبار ایرانیان کانادا به نقل از میزان – يکشنبه- 30 اکتبر 2016 –  ۹ آبان ۱۳۹۵
ابوالفضل حسن بیگی نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه استرداد خاوری در مذاکرات جمهوری اسلامی با کانادا مطرح است، اظهار داشت: چون کانادایی ها به ایران نیاز دارند طبیعتا اگر ما در این زمینه ایستادگی کنیم آنها مجبور می شوند خاوری را به ایران تحویل دهند.
hasan beigi
ابوالفضل حسن بیگی با بیان اینکه بخش اعظمی از پول های ملت ایران که به خارج از کشور رفته توسط خاوری منتقل شده است، گفت: ما در این زمینه به اینترپل شکایت کردیم و آنها هم قبول کردند و استرداد خاوری جزو حقوق مسلم جمهوری اسلامی و منطبق با حقوق بین الملل است.وی یکی از شروط ایران برای برقراری روابط دیپلماتیک با کانادا را استرداد خاوری خواند و عنوان کرد: اینکه تاکنون خاوری به ایران تحویل داده نشده است عدم همکاری دولت کانادا و امتناع از اجرای قوانین بین المللی است.

اخبار ایرانیان کانادا   Iranian Canada new
ابوالفضل حسن بیگی (زاده ۱۳۳۷ –  متولد دامغان) نماینده مردم دامغان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و از فرماندهان دوران جنگ ایران و عراق بوده‌است. وی در زمان جنگ فرمانده قرارگاه مهندسی رزمی حمزه سید الشهداء از جهاد سازندگی ۸ استان کشور (متشکل از ۹ گردان) بوده‌است که در جنگ ایران‌ و عراق مجروح شده‌است. همچنین نماینده دوره سوم و چهارم مجلس از حوزه انتخابیه دامغان بوده‌است.

هم اکنون وی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم ،رئیس فراکسیون اقتصاد مقاومتی و رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان می‌باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *