دردسرهای نخست وزیر ترودو و خانواده مهمان شاهزاده آقا خان رهبر اسماعیلیه در جزیره خصوصی باهاماس Trudeau and family were 2017 New Year’s guests of the Aga Khan on his private Bahamas island سعید سلطانپور –

نخست وزیر ترودو و خانواده مهمان شاهزاده آقا خان رهبر اسماعیلیه در جزیره خصوصی باهاماس شاهزاده اقاخان رهبر فرقه اسماعیلیه  که رابطه بسیار نزدیکی باهارپر و محافظه کاران کانادا دارد ، میزبان جاستین ترودوی لیبرال و خانواده اش در ویلای جزایر باهاماس برای سال نو میلادی 2017 بود .

اخبار ایرانیان کانادا_ایرکانیوز-  جمعه 6 ژانویه 2017- 17 دی 95agha khan -trudea2

ترودو در کریسمس به باهاماس رفته بود و پیام سال نوی وی قبلا ضبط شده بود که در سال نو پخش شد .

ترودو که با هواپیمای دولت  همراه با خانواده و دوستان به ” ناسو ”  سفرکرده بود و از انجا با هلی کوپتر و کشتی شخصی شاهزاده استفاده کرده است می گوید هزینه سفر خودش و خانواده اش را به دولت می پردازد.  دفتر وی اسامی همراهان ترودو را اعلام نکردند .

قبلا ترودو بخاطر هرینه های سفر پرستار بچه ها به واشنگتن مورد انتقاد قرار گرفته بود  گفته انرا بر می گرداند .

اقاخان در زمان هارپر به سمت شهروندی افتخاری کانادا در سال 2009 نائل شد و در پارلمان کانادا نیز سخنرانی کرد .

اقاخان این جزیره را در سال 2009 به مبلغ 100 میلیون دلار خرید .

جزیزه اختصاصی شاهزاده اقا خان -رهبر اسماعیلیه
AHE8B0 Atlantis, Paradise Island, Bahamas, Caribbean

شاهزاده اقا خان در سویس متولد شده است و رهبر مذهبی 15 میلیون شیعه 6 امامی اسماعیلیه می باشد . افاخان مبلغ 40 میلیون دلار برای محل موزه اسلامی در تورنتو هزینه کرد که انرا هارپر افتتاح کرد .

harper_feature_highness_the_aga_khan

پدر جاستین ترودو ، در یک اقدام فوری در زمان عیدی امین دیکتاتور اوگاندا که اسماعیلیه ای ها را از ان کشور اخراج کرده بود را مهاجرت داد . اسماعیلیه یکی از گروه های اقلیتی مذهبی موفق تجاری در کانادا محسوب می شوند .  ناهید ننشی شهردار کالگاری از پیروان اقا خان می باشد .

خانم یاسمین رتنسی Yasnmiin Ratansi  یکی از نمایندگان لیبرال فرقه اسماعیلیه – دان ولی شرقی – تورنتو – از حامیان گروه خشونت طلب مجاهدین رجوی می باشد .ratansi-ramon foloco - july 2010-paris

ایا یاسمین رتنسی نماینده لیرال حامی خشونت طلبان رجوی -مجاهدین – هم همراه نخست وزیر ترودو بوده است ؟

منبع حبر روزنامه نشنال پست – دیوید اکین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *