دونالد ترامپ نامی که زیست شناس ایرانی کانادایی به یک شاپرک جدید داد

وازریک نظری زیست‌شناس ایرانی – کانادایی، گونه جدیدی از شاپرک را به نام دونالد ترامپ نامگذاری کرده است.

اخبار ایرانیان کانادا_irca News- شنبه 21 ژانویه 2017- 2 بهمن 95

New moth species is named after Donald Trump because it shares his hairstyle

The moth is already believed to be endangered because its natural habitat is being lost

وازریک نظری زیست‌شناس ایرانی – کانادایی، گونه جدیدی از حشرات را به نام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، نامگذاری کرده است.

وی  در مقاله‌ای در  نشریه علمی جانورشناسی   علمی زوکیز ZooKeys  نوشته که اخیر گونه‌ای از شاپرک (یا بید) را شناسایی کرده که تا پیش از این به عنوان گونه جدیدی از این حشره شناسایی نشده بود. او برای این شاپرک نام لاتینی Neopalpa donaltrumpi را  ثبت کرده است.

دکتر نظری در مقاله  نوشته  است که این گونه جدید را هنگام بررسی شاپرک‌های گردآوری شده در مراکز علمی در کانادا و آمریکا مشاهده کرد ه  و با بررسی دقیق آنها نتیجه گرفت که گونه جدیدی از شاپرک را شناسایی کرده است.

زیستگاه شاپرک دونالد ترامپ منطقه‌ای واقع در جنوب کالیفرنیا تا منطقه باخا کالیفرنیا در مکزیک است، یعنی همان محلی که آقای ترامپ گفته در نظر دارد در آن دیوار مرزی معروف خود را احداث کند.

عرض بال‌های این شاپرک حدود یک سانتیمتر و طول بدن او در هم همین حدود است و بین جنس نر و ماده آن تفاوت چندانی از این نظر وجود ندارد. مشخصه دیگر این شاپرک، شکل عجیب آلت تناسلی جنس نر آن است.

کاشف این شاپرک گفته است که علت انتخاب نام رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای این گونه جدید شکل ظاهری سر این حشره است که وضعیت چینش پولک‌های آن به آرایش و رنگ موی آقای ترامپ بی شباهت نیست.

این نخستین جانوری است که نام دونالد ترامپ بر آن گذاشته می‌شود.

 

A new species of moth has been named after US President-elect Donald Trump.

The moth, called Neopalpa donaldtrumpi, lived in a densely population part of southern California and is struggling to cope with the loss of its natural habitat.

The researcher who discovered the new species said he hoped that named it after the 45th US President would boost its profile and the need to conserve fragile environments.

donaldtrumpmoth.jpg
The scales on the head of this newly discovered moth made the researcher who found it think of Donald Trump’s hairstyle (Dr Vazrick Nazari)

But Dr Vazrick Nazari also said N. donaldtrumpi had markings that were similar to the billionaire Republican’s famous hairstyle.

Writing in the journal ZooKeys, Dr Nazari said: “The new species is named in honour of Donald J Trump, to be

installed as the 45th President of the United States on January 20, 2017.

منبع : ایندیپنندنت –

iranian Canada news

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *