رادیو کانادا: استان کبک کانادا به ایران هیات تجاری اعزام می کند

رادیو کانادا: استان کبک کانادا به ایران هیات تجاری اعزام می کند

اخبار ایرانیان کانادا _Irca News- پنج شنبه30 مارچ 2017- 10 فروردین 96

Quebec will send a trade mission to Iran

رادیو کانادا، استان کبک کانادا هیاتی تجاری به ایران اعزام می کند.

استان  فرانسوی زبان کبک کانادا به زودی هیات رسمی تجاری به ایران اعزام می کند تا از این طریق به شرکت های کبکی کمک کند قراردادهایی با ایران در بخش آلومینیوم به دست آورند.

کبک هر ساله با هدف کمک به شرکت های این استان کانادا در راه دستیابی به قراردادهای جدید، هیات هایی تجاری به کشورهای مختلف، اعزام می کند. اما ایران در پانزده سال گذشته هرگز در میان مقصدهای تجاری این هیات ها قرار نداشته است. اما این وضع دیگر تغییر کرده است و در اوایل ماه مه آینده، کبک یک هیات تجاری به جمهوری اسلامی ایران اعزام خواهد کرد. روک پاکت، از وزارت اقتصاد، علوم و نوآوری ریاست این هیات را به عهده خواهد داشت. این هیات به طور عمده شامل شرکت هایی خواهد بود که در حوزه آلومینیوم و بخصوص تولید و ساخت تجهیزات و  ارائه خدمات برای شرکت ها و کارخانه های آلومینیوم سازی، فعال هستند.

پایگاه اینترنتی رادیو کانادا افزود: آقای پاکت در این زمینه گفته است که ایران قصد دارد میزان تولید آلومینیوم خود را تا سال دو هزار و بیست و پنج به پنج میلیون تن در سال برساند که رقم بسیار بزرگی است. با برداشته شدن بخش قابل توجهی از تحریم های بین المللی ایران، شرکت های کبکی می توانند به ایران در راه رسیدن به این هدف کمک کنند. پاکت در این زمینه افزوده است: با معیارهایی که ما در نظر گرفته ایم، این شاید بهترین بازار در ده تا پانزده سال آینده در حوزه آلومینیوم در جهان است و ما فکر می کنیم توسعه این صنعت در ایران اتفاق می افتد.

پایگاه اینترنتی رادیو کانادا افزود: با این حال به گفته بردیا افضلی، هنوز برخی تحریم ها هستند که رابطه با ایران را دچار مشکل می سازند. این وکیل امور مالی شورای تجاری ایران و کانادا، شورایی که هدف اش کمک به شرکت های کانادایی برای تجارت با ایران است، ضمن اشاره به این مطلب می افزاید: چالش بزرگ برای شرکت کانادایی که می خواهد با ایران معامله کند چالش بانکی است؛ اینکه شیوه پرداخت چگونه خواهد بود، چگونه می توان برخی پروژها را در ایران تامین مالی کرد و چگونه باید پول را از ایران به کانادا انتقال داد. بالاخص که سازمان صادرات و توسعه کانادا (EDC)  فعلا قادر نیست صادرات شرکت های کبکی را که می خواهند با ایران قرارداد امضا کنند، تضمین کند. آقای پاکت نیز می گوید: این قطعی است که در سال 2017 ایران بخشی از اولویت های سازمان صادرات و توسعه کانادا در زمینه تضمین صادرات نیست.

علاوه بر اینها مشکلات دیگری نیز وجود دارد. برخی شرکت های ایرانی در فهرست سیاه بین المللی قرار دارند و برخی محصولات را نمی توان به ایران صادر کرد. پاکت می گوید: برخی گرید های فولاد است که نمی توان از کانادا به ایران صادر کرد. علاوه بر این نبود سفارت کانادا در ایران و روابط بد اتاوا و تهران از یک دهه قبل به این طرف را نیز باید به فهرست موانع و مشکلات افزود

EXCLUSIVE – Radio-Canada has learned that Quebec will be sending a formal trade mission to Iran in the near future to help Quebec companies win contracts in the aluminum sector.

A text by Bahador Zabihiyan

Québec organizes trade missions every year to assist companies in signing contracts abroad. But Iran has not been one of those destinations in the past 15 years.

That will change. In early May, Quebec will send a trade mission to the Islamic Republic of Iran. Roch Paquette of the Ministry of Economy, Science and Innovation will be in charge.

They will mainly be companies in the field of aluminum and more particularly equipment manufacturers, people who can supply equipment and services to large aluminum smelters

Roch Paquette, Ministry of Economy, Science and Innovation

Iran wants to produce 5 million tons of aluminum per year by 2025, a huge amount, according to Paquette. With the lifting of much of the international sanctions against the country, Quebec companies can help Iran achieve this target.

According to the criteria we set for ourselves, it is possibly the most interesting for the next ten to fifteen years … There are fewer smelter constructions in the coming years … we believe that growth will be Iran.

Roch Paquette, Ministry of Economy, Science and Innovation

But some international sanctions remain, according to Bardia Afzali, a tax lawyer with the Iran-Canada Business Council, an organization that wants to help Canadian businesses do business in Iran.

The biggest challenge for a Canadian company is all that is banking, all payment methods, how to fund certain projects in Iran, how to repatriate money from Iran to Canada.

Bardia Afzali, Tax Counsel for the Iran-Canada Business Council

Especially since Export Development Canada (EDC) is not in a position to provide export guarantees to Quebec companies that want to sign contracts in Iran.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *