ریس موسسه بیمه دولتی مسکن کانادا : سقف بدهی کانادایی ها نگرانی اصلی هست

ارین سیدال ، ریس موسسه بیمه دولتی مسکن کانادا : سقف بدهی کانادایی ها نگرانی اصلی هست . هر شوکی داخلی و یا خارجی به اقتصاد کانادا اسیب می زند.

ایرکانیوز- اخبار ایرانیان کانادا- IRCA NEWS- پنج شنبه 1 ژوئن 2017 – 12 خرداد 96

Level of Canadians’ indebtedness means  we are more vulnerable to all sorts of things: CMHC head

Housing agency top exec says CMHC comfortable with situation at Home Capital

در مصاحبه پنجشنبه با پیتر آرمسترانگ،  مجری سی بی سی با مدیر عامل شرکت بیمه مسکن سی ام اچ سی CMHC -  اوان سیدال گفت که او نگران سقف بدهی کانادای ها هستم .

"ما درجه کمتری ازآزادی اقتصادی برخورداریم ، چرا که ما بیشتر بدهیهایمان روی خانه هست  و این بدان معناست که ما بیشتر در معرضانواع آسیب های اقتصادی هستیم  که آیا داخلی و یا خارجی از حسابهای در جزایر معافیت مالیاتی هستند، هر گونه شوکی به کل کانادا سرایت خواهد کرد .
وی گفت نگران مشکلات بانک خصوصی مسکن هوم تراست نیست . ما روی فعالیت های هوم تراست نظارت داریم و انرا دنبال می کنیم. هر چند که هوم تراست پروند ه اش در کمیسیون انتاریو دردست بررسی هست . 

سیدال گفت با توجه به وضع قوانین سخت گیرانه تر دولت فدرال در مورد قف وام در سال گذشته که از ژانویه 2017 توسط بانکها اجرایی شده است تعداد 48 هزار فقره بیمه در ظرف 3 ماه توسط این موسسه صادرشده است که 41 درصد کاهش نسبت به سال 2016 را نشان می دهد . وی گفت که وی موافق دخالت دولت فدرال در مسله هوم تراست نیست واول باید در خود بازار مسکن دخالت کند . در همین  حال صندوق جهانی پول نیز روز چهارشنبه گفت که مایل است دولت کانادا قوانین سختگیرانه تری در مورد وام مسکن در نظر بگیرد .  صندوق جهانی پول ، در مورد حباب در برخی از شهرها ی کانادا هشدار داده است .

سیدال اضافه کرد وزارت در حال مذاکره موسسات مسکن  با استانها و شهرهای بزرگ برای اعلام برنامه بودجه 5 میلیارد دلاری دولت فدرال برای کمک به ساختن خانه های ارزانتر برای کم در امد ها در پاییز 2017  توسط وزرات توسعه و کودک و خانواده می باشد .

در حال حاضر نوبت برای خانه اجاره ای برای کم درامدها  در شهرهایی مانند تورنتو و ریچموندهیل به بیش از 7 سال رسیده است ،

ترجمه : سعید سلطانپور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *