سفر های یواشکی اعضای اموزش و پرورش منطقه یورک – به اروپا با مالیات مردم

سفر اعضای اموزش و پرورش منطقه یورک – منجمله ریچموندهیل  انتاریو به اروپا با پول مالیات مردم 
 – هیچ مقامی در منطقه یورک و یا اموزش و پرورش پاسخ گو نیست .  همه سفرها هم تحت عنوان کاری و توسعه حرفه ای انجام شده است و عمدتا با پرواز و هتل های درجه یک پرداخت می شود . 
اخبار ایرانیان کانادا _ irca news به نقل از تورنتو استار – 22 اکتبر 2016-اول آبان 95
York Region school trustees travelled to Finland more than once
One trustee with the York Region District School Board took her third trip to Finland in September, while another
By made her second trip.
 
خانم نور جاود خبرنگار تورنتو استار می نویسد در حالی که اداره اموزش و پررش منطقه یورک ( شمال تورنتو ) از والدین تقاضای کمک مالی برای کسری بودجه و اداره کردن مدارس دارد چند تن از اعضای هیت مدیره اموزش و پرورش  و کارمندان یورک ( trustees) چند سفر به فنلاند بدون اطلاع رسانی همگانی انجام داده اند . 
بودجه اموزش و پروزش منطقه یورکم از محل مالیات خانه های منطقه یورک – شامل تورن هیل – ریچموندهیل و اروروا و
نیو مارکت که تعدادز ده ها هزار ایرانی ی  در ان زندگی و فرزندانشان به  مدارس منطقه می روند .، تامین می شود .
نانسی الگی Georgina-area trustee Nancy Elgie  با دو عضو دیگر ماه سپتامبر به فنلاند سفر کرده اند .   نانسی الگی این دومین سفر ش به فنلاند می باشد .
کارل چا ن از شهر ریچموندهیل دوبار به فنلاند سفر کرده است .
Carol ChanRichmond Hill Wards 3, 5 and 6 .
خانم چان در سال 2014 با 10340 هزار رای در برابر رقیب ایرانی نازی میر عبدالباقی  با 3225 رای برنده شده بود. نازی میر عبدالباقی در جامعه ایرانی ناشناخته بود . 
carolchan-small
خانم انا دی بارتولو – ریس هیت مدیره یورک از شهر وان –  باتفاق فیلیپ پارا پالی به هلند سفر کرده اند .
chair of the board, Anna DeBartolo, went to Holland, along with the director of education J. Philip Parappally
anneDetrustee
فیلیپ پارا پالی که یک سال نیست به اموزش و پرورش یورک پیوسته است یک قرارداد 10 ساله بسته است که در نوع خود کم نظیر است .
philip parappallyjpg_jpg_size_custom_crop_687x650
مشرقی یکی از اولیا دانش اموزان مدرسه در مارکهام می گوید نیمی از مالیات خانه من به اموزش و پرورش یورک برود پس حق دارم که بدانم در این سفرها چه گذشته است و چه دستاوردهایی داشته است  .
توضیحات سردبیر –
1- وزارت اموزش و پرورش در حوزه هر استانی است و بودجه ان از محل مالیات های خانه ها تامین می شود . یعنی اگر صاحب حانه ای فرزندهم ندارد بر اساس قانون موظف به پرداخت مالیات هست که پول پلیس – کتابخانه و اموزش و پروزش ار این محل تامین می شود . تفاوت اساسی با ایران
2-در کانادا بر خلاف انچه که بنظر می رسد تقریبا بدون اشنا و پارتی بازی نمی شود  پست های حوب با درامدهای عالی در ادارات دولتی بدست اورد . البته در کانادا به مهاجرین می گویند شبکه ارتباطی تان ) Net Working را تقویت کنید تا در کا رموفق باشید . اسم کانادایی پارتی بازی  همان نت ورکنیگ محسوب می شود.
3- اگر نظارت مردم بعداز انتخابات وجود نداشته باشد تقریبا سو استفاده از قدرت و پول مردم در همه جای دنیا منجمله کانادا قوت گرفته و فساد مالی و اداری عمیق تر می شود
4- وزیر اموزش و پرورش وقت خانم کاتلین وین – ریس دولت فعلی انتاریو در سال 2013 قول داده بود که  بودجه برای مشاورین برای دانش اموزان اقلبت قومی در منطقه یورک   منجمله فارسی زبانان اختصاص بدهد که این کار میسر نشده است .
درصد دانش اموزان ایرانی که از مدرسه ترک تحصیل می کنند و یا با قانون مشکل پیدا می کنند و سرو کارشان به پلیس بخاطر تقاوت فرهنگی و اجتماعی می افتد براساس صحبتهای مشاورین قبلی یورک کم نیست که کمتر به رسانه های فارسی زبان راه پیدا میکند .
 در حالیکه درصد زیادی از ساکنین یورک مهاجرین رنگین پوست مانند ایرانیها و چینی ها و سری لانکا و هندی و پاکستانی هستند ، تعداد معلمان فاصله زیادی با این درصد دارد و اکثریت سفید ها هستند که یا فرهنگ و نحوه اموزش و پرورش دانش اموزان چندان آشنایی ندارند مخصوصا معلمان جوان تازه استخدام شده .
این کار جدی است .  متاسفانه رضا مریدی نماینده لیبرال ریچموندهیل از پیگیری در مورد اموزش و پرورش جوانان کوتاهی کرده است .
اخبار ایرانیان کانادا   Iranian Canada news

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *