سلام و درود به کشته شدگان گلوله های نفرت در ترور مسجد شهر کبک

درود و ادای احترام به کشته شدگان  گلوله های نفرت  در ترور مسجد شهر کبک  –  خونتان آبیاری درخت همزیستی مسالمت امیز در کبک و کا نادا خواهد شد .

در کشور کانادا که حمل اسلحه مجاز نیست و اماز قتل با اسلحه در حد دورقمی است ، کشتن شش نفر در محل عبادت و کشتن کسانی که برای زندگی و اینده بهتر از کشورهای مسلمان به کانادا امده بودند ، شوک جدی محسوب می شود .

اخبار ایرانیان کانادـ Irca News- سه شنبه 31 ژانویه 2017- 11 بهمن 95

  Salute to six innocents Canadian Muslim who were killed in cold blood by  a young man who was brain washed by 

 racists  propaganda who use rumors to spread hatred in Quebec and Canada 

 

ما در کانادا بر عکس آمریکا که کشتار مسلحانه یک خبر عادی تلقی می شود خوشبختانه همچنان برای جان انسانها با هر عقیده و مرام  ارزش قایل می شویم . ما حتی قاتلان و جانیان را اعدام نمی کنیم و انها را به زندان محکوم می کنیم .

در حمله کور یک جوان بی تجریه کبکی به مسجد شهر کبک در استان فرانسوی زبان کبک در روز یکشنبه در هنگام نماز عشا 6 نفر کشته و 5 نفر زخمی شدند . این جوان بی تجربه   براثر تبلیغات منفی برخی از رسانه ها که نفرت پراکنی و اسلام هراسی می کنید همراه با  سخنان برخی از سیاستمداران کبک بویژه جدایی طلبان که این سالها تحت عنوان  ارزشهای سکولاریزم با هرگونه نشانه های مذهبی بویژه مسلمانان مخالف می کنند و انرا ممنوع می کنند ، دست به ترور کور زده است .

براستی در یک شهر  600 هزار نفری کبک تعداد  7 هزار مسلمان ار کشورهای مختلف با فرهنگ های مختلف بدون سابقه خشونت چه خطری برای دیگران ایجاد کرده بودند . . وقتی رسانه ها بزرگ نمایی می کنند بطوری که گویی مسلمانان در شهرهای کبک و کاناداکشور را اشغال کرده اند در حالیکه انها تریبونی برای پاسخگویی ندارند و جریانی مشکوک سعی در ایزوله کردن مسلمان و گتو کردن  محله انها از بقیه جامعه دارد تا بتواند تاکتیک ترس را دربین دیگران تقویت کند .

این 6 نفر گانادایی مسلمان  در خون خود مظلومانه غلتیدند. نباید اجازه داد این جوان کبکی مانند جوانانی که براثر تبلیغات و اسلام هراسی به جریان ضد بشری داعش می پیوند، قربانی سو استفاده رسانه ها و سیاستمدارانی شود که برای رسیدن به قدرت ، از هر وسیله ای استفاده ابزاری می کنند . شکی نیست این جوان کبکی که جنایت بزرگی را مرتکب شده است ، واحتمالا در زندان هم از این عملش دفاع خواهد کرد ، به تنهایی مجرم نیست .  باید به هر وسیله به خشونت و نفرت در محله – شهر و کانادا نه گفت .

عبدالکریم حسن 41 ساله   Abdelkrim Hassane, 41abdelkrim-hassane

کارمند دولت کبک در بخش ای تی پلیس  – همسر و پدر دو فرزند – متولد الجزیره –

Mamadou Tanou Barry, 42, ممدو تانو بری 42 ساله 

mamdo

متولد گینه -افریقا با دوستش  ابراهیم که همیشه باهم بودند با هم  کشته شدند .  ا نها در دو طبقه مختلف یک اپارتمان در محله سنت فوی  La Pérade street in Ste.-Foy زندگی می کردند.  هردو کارمند دولت کبک بودند .  ممدو در بخش ای تی کار می کرد .

 

 Ibrahima Barry, 39 ابراهیم باری 

ابراهیم چهار فرزند داشت . فررند بزرگش 12 ساله و دو پسر دوساله و چهارساله . ابراهیم برای شرکت بیمه دولت کبک کار می کرد . همسر وی بیمار هست . مادر وی یک ماه قبل به کبک امده بود تا پس از مرگ همسرش با انها زندگی کند.

 

Ibrahima Barry, Ibrahima Barry2

Khaled Belkacemi, 60  خالد بلکاسمی

استاد دانشگاه لاوال متولد الجزایر  – وی و همسرش صفیه همدونی هردو استاد دانشگاه در رشته مهندسی تغذیه بودند

khaled balkasemiDIA-BELKACEMI-AVEC-SA-FEMME

 

ابوبکر تابتی 44 ساله    Boubaker Thabti

کارمند داروخانه – دارای دو دختر یکی 3 ساله و یکی 11 ساله داشت و یک سال و نیم پیش از مونترال به این شهر امده بود.Boubaker Thabti, 44

Azzeddine Soufiane, 57 عزالدین صوفیانی

Azzeddine Soufiane, 57 ghasabiazzedine-soufiane

همسر عزالدین می گوید ما در سال 1980 از مراکش برای زندگی ارامتر به کانادا و کبک امدیم .

عزالدین فضابی داشت و در حقیقت ریش سفید محله حساب می شد که همه برای کمک به وی مراجعه می کردند.

روحشان شاد . یادشان در تاریخ مبارزه با نفرت و نژاد پرستی کانادا ماندگار

Iranian Canada New

our prayer and condolences goes to the family and friends and people of Quebec City for the lost of  Six  members of  the Muslim Community

NO to Violence and NO to Terror

اخبار ایرانیان کانادـ Irca News- سه شنبه 31 ژانویه 2017- 11 بهمن 95

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *