سومالی کانادایی مجروح شده توسط پلیس اتاوا در بیمارستان درگذشت

خانواده عبدالرحمان عبدی 37 ساله که روز یکشنبه توسط چند پلیس اتاوا هنگام دستگیری مجروح شده ، خبر درگذشتش را اعلام کردند .
ایرکانیوز – اخبار ایرانیان کانادا -دوشنبه 25 جولای 2016- 4 مرداد 95
Ottawa man critically injured during arrest has died
Family said Abdirahman Abdi, 37, had ‘mental health issues’

برادر عبدالرحمان عبدی می گوید پلیس ها سر برادرش را روی زمین می گوبیدند . ویدیویی که توسط یکی از ساکنان اپارتمان محل حادثه گرفته شده است ، بعداز بیهوش شدن عبدالرحمان و تلاش پلیس برای زنده ماندن وی هست
ریس اتحادیه پلیس اتاوا می گوید که عبدالرحمان عبدی هنگام دستگیریش با ماموران پلیس درگیر شده بود ه است و وی عامل شروع خشحاونت است .
در حالیکه شاهدان به سی بی سی گفتند که پلیس خشونت بیش از حد برای عبدالرحمان که دچار بیماری روحی و روانی است و ادم ارامی بوده است بکار برده است . انها می گویند پلیس ابتدا اسپری فلفل روی صورت عبدالرحمان پاشیدند و بعد هم با باتون به وی ضرباتی وارد کردند . برادرش هم می گوید چند پلیس بعداز اینکه وی را به زمین اندا خته بودند روی وی نشسته بودند .
ریس پلیس اتاوا در گذشت عبدالرحمان را تسلیت گفت .
خانواده عبدی 8 سال پیش از سومالی به کاناد ا آمده بودند
سازمان نظارت بر پلیس ( اس ای یو ) تحقیقات را اغاز کرده است که مماکن است چند ماه به طول بکشد . بغیر از یک مورد پلیس تورنتو در قتل سامی یتیم عموما پلیس از هرگونه خطایی توسط اس ای یو تبریه شده است .

سوالی که شهردار اتاوا جیم واتسون و مسولان پلیس اتاوا باید پاسخ بدهند چگونه پلیس اتاوا در روز یکشنبه ناظر تجمع باند تبهکار سازمان یافته ” هلز انجلز ” در اتاو ا می باشند ولی چند پلیس نمی توانند یک مسله شهروند با بیماری روحی روانی را بدرستی تشخیص و فیصله بدهند .
شیوه منطقی و عادلانه تعلیق با حقوق افسران پلیس که در این حادثه مشارکت داشتند تا اعلام نتیجه تحقیقات است .
hells-angels3.jpg.size.custom.crop.1086x654
helld angels

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *