شکایت یک کانادایی از سازمان امنیت کانادا برای تفتیش عقاید تهدید امیز برای رفتن به ایران رد شد

شکایت یک کانادایی از سازمان امنیت کانادا برای تفتیش  عقاید تهدید امیز وی برای  رفتن به ایران و نوشتن مقاله در روزنامه کانادا رد شدولی از سازمان امنیت خواستند در شیوه برخوردش تجدید نظرکند.

اخبار ایرانیان کانادا _Irca News- دوشنبه اول ماه مه 2017 – 11 اردی بهشت 96

 Hamilton man’s CSIS complaint dismissed, but agency chided by SIRC committee

Teviah Moro

شکایت کن استون ساکن هامیلتون ، بازنشسته اداره پست کانادا . و از اعضای فعالین جنبش های عدالت خواهانه و ضد نژاد پرستی  کانادا از سازمان امنیت کانادا ( سی سز) بخاطر  سین جین کردن وی بعداز بازگشت وی از سفر به ایران در سال 2011 و نوشتن مقاله ای در روزنامه  هامیلتون اسپکتروم  در 2013  ،  از طرف سازمان نظارت بر سازمان  جاسوسی کانادا رد شد . ولی سازمان مربوطه  به سازمان امنیت توصیه کرده است رفتار مناسب تری برای سین جین کردن افراد اتخاذ کند.

کن می گوید دو لباس شخصی  عضو سازمان امنیت کانادا  سعی کردند با شیوه های تهدید امیز از وی در مورد سفرش  به ایران ومقاله اش سوالاتی را بپرسند .

سازمان نطارت بر سازمان امنیت  کانادا به نام -سی ای ار سی – از دو مامور سازمان امنیت انتقاد می کند که چرا یکی از انها یادداشتهای دیدار با کن استون را گم کرده است و ان دیگری اصلا یادداشتی بر نداشته بود.   مک لاگن کمیسیونر سازمان می گوید انها به طرف های مقابلشان ( شهروندان مورد سوال ) نمی گویند این سوال و جوابها داوطلبانه است . یکی از مسولان سازمان امنیت و مسول رسیدگی به شکایت پرونده ، در نامه ای به استون منکر پیگیری در مورد شکایت استون نیز شده بود .  .

استون مقاله ای در 11 ژانویه 2013 تحت عنوان چرا هارپر د رمورد ایران اشتباه می کند ؟ در هامیلتون اسپکتیتور نوشته بود . دو نفر اطلاعاتی از وی می خواهند رابطه اش با دولت ایران را برای انها توضیح دهد . استون که فعال ضد جنگ و ضد نژاد پرستی است به دعوت مجلس در سال 2011 به ایران رفته بود .

انها می خواستند بدانند چرا نظراتش به نفع جمهوری اسلامی است ؟  استون از انها می خواهد که منزلش را ترک کنند . وی می گوید وی نظرش را در مقاله توضیح داده و بازهم  در صورت نیاز انرا منتشر خواهد کرد . وی سپس با اعلام بیرونی نسبت به تفتیش عقاید سازمان امنیت هشدار داد .

براساس قانون  امنیت گانادا -سازمان امنیت کانادا  نمی تواند هیچ حمایت قانونی ، تظاهرات و یا اعتراضی را تحقیق کند مگر اینکه این فعالیت ها تهدیدی برای امنیت ملی کانادا باشد .

After visit from CSIS, Hamilton man criticizes ‘intimidation’

Activist writes newspaper piece about Iran, then agents come to his house

“Lawful advocacy, protest or dissent cannot be investigated unless such activities are carried out in conjunction with specific threats to national security as defined in the CSIS Act.”   Feb 21, 2013By Cory Ruf, CBC News

Iranian Canada  News
ترجمه : سعید سلطانپور

https://goo.gl/JXiSyL

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *